AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Fiyat Artışında Binance’nin Etkisi Var Mı?

Binance'nin ABD'li yatırımcılar ile aldığı karar sonrası BTC artıyor.

Son haftalarda bilinmezliğini koruyan Bitcoin fiyatı 7800 ila 8100 dolar arasında fiyatlanmıştı. Yatırımcılar Bitcoin yükselecek ve düşecek iddiaları olan analistlerin öngörüleri karşısında bir hayli kafa karışıklığı yaşıyordu. An itibarı ile 8400 dolar gibi önündeki en önemli dirençlerinden birini aşan Bitcoin 8650, dolar seviyelerinde işlem görüyor. Peki bu ani artışın sebebi ne?

Binance’nin Aldığı Karar Etkili Mi?

Bugün Binance 3 ay içerisinde ABD’li kullanıcılar için yeni bir borsa açacağını ve mevcut borsada ABD’li kullanıcılara yer vermeyecek olduklarını açıkladı. Haber duyurulduktan sonra özellikle Binance Coin fiyatı yüzde 10 seviyelerinde değer kaybetti. Bünyesindeki yatırımcıların yüzde 50’si ABD’li vatandaşlardan oluşan Binance borsası, bu kararından sonra bir panik ortamı yaşattı.

Analistlere göre ABD’li yatırımcılar Binance’deki kripto para varlıklarını başka borsalara aktarmak için tüm varlıklarını Bitcoin ve Ethereum’a çevirip aktarıyor. Haberden sonra Binance’den paralarını çekme yoluna giden ABD’li yatırımcılar bu şekilde işlem yaptıkları için altcoinlerden çıkış Bitcoin’de de alım talebi oluşuyor. Böylelikle BTC fiyatı yükseliyor. Alım talebinin artmasından sonra artış gösteren Bitcoin piyasa hakimiyeti, yüzde 57 seviyelerine tırmandı.

Genel itibarı ile haber duyurulduktan sonra Binance borsasının genel alım satım hacminde düşüş gözlendi. Bu da demek oluyor ki haber sonrası ABD’li yatırımcılar Binance’yi terk etmeye başladı. Ancak yatırımcısının çoğunu ABD’den sağlayan Binance, bu yatırımcıları kaybetmemek için Binance USD adında bir platform açacağını duyurdu.

Bu yükselişin ardından ciddi bir düşüş gelebileceği konusunda analistler uyarılarda bulunuyor. Ancak Çinli yatırımcılar tarafından bu haberin olumlu karşılanması alım talebini daha fazla arttırıp Bitcoin’i daha fazla yükseltebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu