coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı 1 Ay Sonra İlk Kez 65.000 Doların Altını Gördü: Düşüşü...

Bitcoin Fiyatı 1 Ay Sonra İlk Kez 65.000 Doların Altını Gördü: Düşüşü Ne Getirdi, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı uzun bir aranın ardından 65.000 dolar seviyesinin altına inmek zorunda kaldı. Peki düşüşü ne getirdi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, bir ayı aşkın bir süredir ilk kez 65.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bu düşüş, küresel ekonomiye ilişkin endişeler ve yaz aylarında likiditenin azalması nedeniyle kripto para piyasasında yaşanan daha geniş çaplı gerilemenin bir parçası olarak gerçekleşti.

Coin Metrics verilerine göre Salı günü Bitcoin’in fiyatı %3 oranında düşerek 64.680,44 dolara indi. BTC fiyatı 16 Mayıs’tan bu yana ilk kez 65.000 doların altında işlem gördü. Bu yazının yazıldığı sırada fiyat hafif bir toparlanmayla 65.117 dolara yükseldi.

Kullanıcıların blockchain ağları arasında kripto para takası ve köprü kurmasını sağlayan merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan Jumper.Exchange’in CEO’su Marko Jurina, piyasa koşulları hakkında yorumda bulundu. Jurina, “Çoğu zaman, traderlar ekonominin ya da piyasaların performansından etkilenmediklerinde ya kayıplarını en aza indirmek için düşük fiyattan satış yaparlar ya da belirsizliğin ortadan kalkmasını beklerken daha riskli pozisyonlardan çıkarlar” dedi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Coinbase, 4 Altcoini Delist Etme Kararı Aldı - Sürpriz Var

Jurina sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün muhtemelen bu senaryolardan birinin ya da ikisinin birden gerçekleştiğini görüyoruz. Dünya genelinde ekonomik koşullar zayıflıyor, jeopolitik sorunlar çözümden uzak ve piyasalar yaz aylarında daha zayıf. Bu mükemmel fırtına göz önüne alındığında, en azından önümüzdeki birkaç ay boyunca, birçok insan tatillerde masalarından uzaktayken ve ABD başkanlık seçimleri yaklaşırken, hareketler muhtemelen bir yönde veya başka bir yönde parabolik olacaktır.”

CryptoQuant’ın verilerine göre, Bitcoin’in aşağı yönü sınırlı olabilir, ancak şu anda yükseliş momentumuna dair çok az kanıt var. Zincir üzerindeki veriler, Bitcoin’in Mayıs ayı sonlarında 70.000 dolar seviyesine ulaşmasından bu yana traderların varlıklarını azalttığını ve hala alım yapmadığını gösteriyor. Bu alım faaliyeti eksikliği, Bitcoin fiyatını yakın vadede baskı altında tutabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları