Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 1 Dolara Veya Daha Düşük Fiyata Gerilerse Ne Olur?

Bitcoin fiyatında beklenmedik bir düşüşle 1 dolara gerileme yaşanırsa ne olur?

Bitcoin fiyatı 1 dolar seviyesi veya daha düşük seviyeye geriler ise neler olur? 8.000 dolar seviyesinin üzerine yükselen Bitcoin fiyatı 20 bin dolara kadar yükseldi ve insanlar tekrar 10.000 dolar seviyesine bile gerilemeyecek olduğunu ve 200 bin dolar seviyelerine bile yükselecek olduğunu düşünüyorlardı. Bitcoin’in bugün ne olacağını kimsenin bilmesi mümkün değil, kripto para biriminin değeri bir anda gerileyebilir ve yatırımcılar fiyatın daha çok düşmesine de her zaman için hazırlıklı olmalı. Peki Bitcoin 1 dolara kadar gerilerse neler olur?

Önce 20.000 dolar seviyesinden yaşanan düşüşlere biraz bakalım. 20 bin dolar seviyesine yükseldiği zaman Bitcoin fiyatının 20 bin dolardan sonraki fiyatın ne olacağı merak konusu olmuştu. Beklenmedik bir yükseliş sonrasında beklenmeyen bir düşüş yaşanmış ve yatırımcılar fiyatlar konusunda ne yapması gerektiği hakkında soru işaretlerine yanıt aramaya başlamıştı. Bitcoin fiyatındaki beklenmedik düşüşlerin ne zaman son bulacak olduğu merakla beklenirken, 3.200 dolar seviyesine kadar 2 yıl içerisinde gerileyen Bitcoin bugün 8.000 dolara yükseldi ve aslında bir kez daha 10.000 dolar seviyelerinden 8.000 dolara düşmüş oldu. Bitcoin dışında diğer altcoin fiyatlarının da yükselmesi ve düşmesi pek farklı olmadı ve insanlar Bitcoin satın alırken altcoinleri de etkileyecek olduğunu son düşüşler ile birlikte anladı.

Bitcoin 100 dolar altına gerilerse?

Ya Bitcoin 1 dolara gerilerse? Hemen 1 gece içerisinde Bitcoin’in 1 dolara gerilemesi mümkün olmazken, balinaların bir anda piyasadan çıkması halinde ise 1000 dolar ve altına gerilemesi pek fazla olası değil. Bitcoin fiyatının birkaç gün içerisinde ise rekor düzeyde değer kaybetmesi veya rekor düzeye yakın değer kaybetmesi beklenmedik bir gelişme değil. Analistler bu tür bir durumda Bitcoin’in öleceğini ve kripto paraların değerinin geri onarılmasının uzun yıllar mümkün bile olamayacak olduğunu ve fiyatın yükselmesi konusunda o dönemden sonra daha yüksek fiyat beklentisine girmemek gerektiğini düşünüyorlar. Bitcoin fiyatındaki değer kayıpları ve değer kazanımları yatırımcılar tarafından anlık olarak ilgi görüyor ve 1 dolara gerilemesi veya 100 dolara gerilemesi ile yatırımcılar ellerindeki tüm kripto paraları satsa bile bir fayda etmeyeceği için satışların ve alımların 100 dolar veya 1 dolara gerilediğinde hiçbir anlamı kalmayacak.

Bitcoin 1 dolar veya 100 dolara gerilerse bunun sebebi ABD hükümeti olabilir, AB olabilir veya kripto para birimi balinaları olabilir ama sıradan kripto para birimi yatırımcıları olamaz. Yatırımcıların hepsi ortak olarak anlaşsa bile satış yaptıklarında balinaların alımları Bitcoin fiyatını destekler ve 1 dolar veya 100 dolara gerilemesi mümkün olmaz. Yatırımcıların ancak balinaları takip eder ve hepsi büyük bir düşüş nedeniyle satış yaparlar ise bu düşüşler görülebilir.

Öncesinde bu düşüşlerin hemen aniden olması beklenmezken, balinalar ve yatırımcılar satış yaparlar ise sadece 1-2 saat içerisinde bile bu seviyelerin görülmesi veya ABD tarafından Bitcoin ve altcoin yani kripto paraların yasaklanması söz konusu olursa her ne kadar 1 dolar gibi absürt rakamlar görülmese bile saatler sonra ciddi değer kayıpları yaşanabilir. Bu yüzden hala çok güvenilir olmayan kripto paralara yatırım yaparken piyasayı yakından takip etmeli ve stop loss emirler ile yatırımınızı korumaya almanız uzmanlar tarafından öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu