Bitcoin

“Bitcoin Fiyatı 1 Yıl Sonra Bu Seviyenin Altında Olursa 1 Milyon Dolar Veririm!”

Kripto para düşmanı Peter Schiff'e meydan okuyan Mike Novogratz, Bitcoin fiyatıyla ilgili cüretkar bir teklifte bulundu.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e Bitcoin fiyatıyla ilgili meydan okudu. Peter Schiff, son derece kripto para düşmanı bir isim olarak tanınıyor.

Mike Novogratz: “Bitcoin Fiyatı Bir Sene Sonra 35.000 Doların Altında Olursa 1 Milyon Dolar Veririm!”

Mike Novogratz, felaket tellallığı yaparak kripto para piyasasının çökeceğini ve yok olacağını iddia eden Schiff’e, bu öngörüsünün gerçekleşmesi durumunda 1 milyon doları hayır kurumlarına bağışlamayı teklif etti.

Bununla birlikte Novogratz, bu tarihten bir yıl sonra Bitcoin fiyatının 35.000 dolar seviyesinin üstünde olacağını, yanılırsa 1 milyon dolar tutarındaki parayı kendi seçtiği bir hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi. Kripto para düşmanı Schiff ise henüz bu cesur teklife herhangi bir cevap vermedi.

Kripto para dünyasının en tanınmış isimlerinden biri olan Mike Novogratz, kısa bir süre önce yaptığı tahmininde Bitcoin fiyatının 38.000 dolardan destek bulacağını belirtmiş ancak piyasanın yükselen tahvil getirileri karşısında halen baskı altında olduğunu da ifade etmişti.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyatı Nereye Gidiyor? Milyarder Novogratz Yorumladı!

Bu tahminden sonra çok fazla zaman geçmeden BTC fiyatı 34.000 dolara kadar gerileyerek Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine düşmüştü.

Geçtiğimiz Şubat ayında ise Novogratz, Bitcoin fiyatının 2021 yılında 100.000 dolar seviyesini geçeceğini iddia etmiş ancak BTC, Kasım ayı başlarında yalnızca 69.000 dolara yükselmesinin ardından keskin bir şekilde ayı lehine sinyaller vermeye başlamıştı.

ABD’de kontrolden çıkmaya başlayan enflasyona karşı Fed’in daha sıkı tedbirler almasıyla birlikte kripto para dünyasında ağır kayıplar yaşandı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 35.800 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu