AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 10.250 Doları Gördü! Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Neler?

Bitcoin yeniden 10.250 dolar seviyesine yükselmesi ile yatırımcılarına moral verdi. Peki bu dönemdeki kritik seviyeler neler?

Kripto para birimi pazarında yaşanan gelişmeler kripto para yatırımcıları tarafından son günlerde olumlu karşılandı. Birkaç gün içerisinde bir takım düşüşler olmasına rağmen, çok sayıda kripto para yatırımcısı daha fazla kazanç elde etmek için elindeki yatırımlarını korumaktaydı. Bugün 10.250 dolara kadar yükselen ve 2020 rekoru olan 10.400 doları kırmaya doğru ilerleyen Bitcoin’in, kısa süre içerisinde 11.000 doları görebileceği tahmin edilmekte.

Son 24 saat içerisinde 10.250 dolar seviyesini ikinci kere test eden BTC fiyatı, bu iki denemesinde de başarılı olamadı. Uzmanlar bir daha bu seviyenin test edilmesi durumunda geçilebileceğini düşünüyor.

Halving Öncesi Son Fiyatlanma

Şüphesiz Bitcoin halving olayının fiyatlanmasının görüldüğü bu son günlerde en önemli direnç seviyesi daha önce de kırılamayan ve buradan aşağı seken 10.400 dolar seviyeleri. Eğer 10.400 dolar seviyesi geçilirse BTC yakın zamanda 11.800 ve 12.500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşayabilir.

Bitcoin Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak özellikle 9250 dolar seviyeleri bu dönemde halving fiyatlanmasının bittiğini belli edecek olan seviye olarak görülüyor. Daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi mayıs ayında olacak olan halving olayı anında ve biraz öncesinde (nisan ayları gibi) yükselişler kar satışları sebebiyle yerini düşüşlere bırakabilir.

Özellikle çok fazla inişli çıkışlı hareketler görülen bu günlerde, yatırımcılara heyecana kapılmadan yatırım yapmaları gerektiği ısrarla hatırlatılıyor.

Bir plan dahilinde, kademeli olarak almak ve kademeli olarak satmak aynı zamanda destek ve direnç seviyelerini bilip bunlara göre hareket ederek stop-loss emir kullanmak özellikle kripto para piyasası gibi volatil bir piyasada oldukça önemli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu