Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 10.400 Dolara Dayandı!

Yükselmeye devam edecek mi?

Bitcoin son ayların en yüksek seviyesi olan 10.400 dolar sınırına yeniden ulaştı. 2020 yılının sonuna doğru beklentiler yükseliş yönünde hareket ederken özellikle de 2020 yılı sonuna kalmadan bugün piyasada yaşanan yeni gelişmeler yatırımcıları harekete geçirmeye fazlasıyla yetti.

Kripto para yatırımcıları kazançlarının daha fazla artacak olduğu düşüncesi ile hareket ederken özellikle de kısa süre içerisinde birçok yatırımcının kazanç beklentisinin yükselmesi piyasaya daha fazla yatırım akışı anlamını taşıyor.

10.400 Dolar Önemli Bir Eşik!

10.400 doların son derece önemli bir eşik olduğundan söz edilirken, yatırımcıların kısa süreli beklentilerinin tutup tutmayacağı ise büyük bir merak unsuru. Daha önce 10.400 dolar yükselişi sonrasında 8.800 dolara kadar düşüş gösteren Bitcoin’in ardından 9.300 dolar ve 9.600 dolar gibi seviyelere yükselmesi ile bu seviyeye gelmesi piyasada güveni tekrar tazeledi.

Bazı analistler ve yorumcular piyasada 1.000 dolar gibi ani yükselişlerin nadiren yaşandığını ve bu tür yükselişlerde genelde piyasanın gerileme durumunun daha kısa sürede ve daha çok miktarlarda olduğuna değiniyorlar. Bu dönemde 10.400 dolara yükseliş bir anda yaşanmadığı için ve Ethereum’da yaşanan yükselişin etkisinden dolayı da etkilendiği için gerileme beklentisi son derece düşük.

Bitcoin’in özellikle bu dönemden sonra ne kadar yükselecek olduğunu piyasadaki yatırımcılar belirleyecek olsa da, yükselişlerin ardında balinaların etkisi olduğu sürece piyasada bir anda ve büyük düşüşler beklemek doğru bir düşünce olmayabilir.

İlgili Haber  Bitcoin'i (BTC) Uçuracak Asıl Seviye İşte Bu!

*Bitcoin fiyatı her an değişebilir ve düşüş ve yükselişler görebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu