AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 11.925 Dolara Ulaştı! – 12.000 Dolar Görülecek Mi? – Balinaların Satışa Hazırlandığı İddiası

Bitcoin fiyatı 11.925 dolar seviyesine yükseldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı bugün birkaç dakika önce 11.925 dolara ulaşarak son günlerin rekorunu kırmış oldu. Bir süredir düşüş ve yükseliş arasında normal bir süreç geçiren Bitcoin’in bu yükselişi tüm kripto para birimi yatırımcılarını heyecanlandırdı. Lider kripto paranın özellikle yeniden 12.000 dolar sınırını geçip geçmeyeceği merak edilirken, çok sayıda kripto para sahibi ise aklındaki soru işaretine yanıt aramaya başladı.

Uzmanlar, özellikle ABD’den gelen teşvik paketi açıklamalarının bu dönemde Bitcoin fiyatı üzerinde en etkili etkenlerden olduğuna işaret ederken, aynı zamanda bugün ve geçtiğimiz günlerde corona virüsü vakalarının tüm dünya genelinde yükseliş eğilimi göstermesinin Bitcoin’e olumlu yansımalarının olduğundan söz ettiler.

Bitcoin Fiyatında 12.000 Dolar Görülecek Mi?

Analistler, sadece saatler içerisinde 12.000 doların görülebileceğini, ancak 11.900 dolarlı fiyat seviyelerinin satış için önemli hamlelerin görüldüğü seviye olduğuna dikkat çekiyor. Dün 11.800 dolarlı seviyelere kadar ulaşan Bitcoin’in hemen ardından düşüşler yaşamasının özellikle bugün yine benzer senaryo ile karşı karşıya kalabileceğine işaret edilmekte.

Bitcoin fiyatının yükselmeye devam etmesi ve 12.000 doları aşması durumunda özellikle de çok sayıda yatırımcının yeniden piyasada alımlara yönelmesinin mümkün olabilecek olduğuna işaret edilirken, milyarlarca dolar değerindeki alımların yanında milyarlarca dolar değerinde satışlar gündeme gelmezse fiyatın 12.000 doların üzerinde kalabileceğine işaret ediliyor.

Balinalar Satış Yapacak Mı?

Bitcoin fiyatında 12.000 dolar sınırına yanaşma olmasının hemen ardından akıllarda “balinalar ani satışlarla büyük düşüşlere sebep olacak mı?” sorusu da gündeme geldi. Her etkili yükseliş sonrasında bu sorunun haklı olarak gündeme gelmesi doğal karşılanırken uzmanlar bu dönemde büyük satışlar olup olmayacağının bilinemeyecek olsa bile daha büyük yükseliş potansiyeli olduğuna dikkat çekiyorlar.

Balinaların alım yapılacak bir ortamda satış yaparak daha az kazanç elde etmeyi göze alabilecek olsalar bile daha yüksek kazanç için küçük yatırımcıların hareketlerini izleyeceklerine işaret etmekteler. Eğer ki küçük yatırımcılar bu dönemde alımlarını sürdürür ve fiyatın yükselmesine katkıda bulunursa büyük balina satışlarının söz konusu olmayabileceği işaret edilmekte.

Ancak yine de yatırımcıların dikkatli olması öneriliyor ve 11.900 dolardan alım yapanların çok kısa vadeli alım yapması durumunda büyük hayal kırıklıkları yaşayabileceğine işaret ediliyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Fiyat verisi kripto para borsası ortalamasının en yükseğidir (yatırımcıya yansıyan fiyattır).

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu