AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 14.000 Doları Yarın… – Ünlü Analistlerin Öngörüsünde Aniden Büyük Değişim!

Bitcoin fiyatında 13.500 dolar seviyesi aşıldıktan sonra yükseliş devam ediyor.

Lider kripto parada yükselişi durdurmak mümkün olmuyor. Ne kadar büyük oranda satışlar olsa da alımlar bu dönemde ağır basıyor ve Bitcoin fiyatı yerinde durmuyor. Bitcoin fiyatındaki bugün son dakika gelişmeleri arasında özellikle en kritik eşiklerden bir tanesi olarak görülen 13.700 dolar eşiği aşıldı ve 13.760 dolar seviyesine yükseliş oldu.

Bitcoin’i yükselten bu son yükselişler 14.000 dolar direnci sınırına kadar henüz gelmiş değil. Ancak yatırımcılar fiyatın 14.000 dolar sınırına kadar dayanmış olmasının daha fazla heyecan verici olduğuna işaret ederek “14.000 dolar direnci kırılırsa sırada en büyük direnç 16.500 dolar ile 17.000 dolar arasında ve en büyük 20.000 dolar direnci hemen ardından gelecek” diye düşünüyor.

Ünlü kripto para birimi analistlerinden Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının 14.000 dolar seviyesi ile Ekim ayını kapatacak olduğunu söylerken, lider kripto para birimin fiyatındaki yükseliş eğiliminin 14.000 doları geçebilecek olduğuna dair tahminler bile mevcut.

14.000 Doların Yarın Geçilebileceği Bile İddia Edildi

Kripto para birimi yatırımcıları, analistlerin 11.300 dolara kadar düşüş olacağı iddialarına aldanmayarak yatırımlarını arttırmaya gayret ederken, özellikle de piyasa fiyatındaki düşüş beklentilerinin bugünlerde pek de etkili olmadığı görülebiliyor.

Bazı Bitcoin yorumcuları, özellikle 14.000 doların gelecek 24 saat içerisinde aşılmasının sıcak bir ihtimal olduğundan söz ederken bazıları ise fiyatın gerileme yaşayabileceğini ve 14.000 dolar sınırından keskin bir hızla 11.300 dolara kadar düşüş görebileceği iddiasını ortaya attı.

Analistler Doğru Bilemeyebilir

Bu dönemde coronavirüs nedeniyle küresel piyasalarda kritik dönemden geçiliyor. Üzerine bir de ABD başkanlık seçimleri gibi büyük piyasaları etkileyecek sebepler olduğu için analistlerin düşüş ve yükseliş iddialarının tutmayabilecek olduğunu akılda tutarak hareket etmek son derece büyük önem taşıyor.

Bitcoin sahibi olan yatırımcıların en doğru kararı vermek için her zaman piyasa verilerine göre hareket etmesi, özellikle gelecek önümüzdeki 24 saat Bitcoin fiyatı ve piyasa verilerini çok iyi gözlemlemesi gerek. Gelecek 24 saat içerisinde 14.000 dolar direnci kırılırsa BTC’nin önünde 1.500 dolarlık hızlı bir artış görmenin bile mümkün olabileceği belirtilmekte.

Çünkü 16.500 dolara kadar aşılamayacak büyük engeller olmadığı ve küçük yatırımcının 14.000 dolar aşılırsa Bitcoin’i desteklemeye – yatırım yapmaya – devam edeceği ve bunun direkt olarak Bitcoin fiyatını arttırabilecek bir hamle olacağı iddia ediliyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu