Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı 2018 Yılından Bu Yana En Kötü Ocak Ayını Geçirdi

Bitcoin Fiyatı 2018 Yılından Bu Yana En Kötü Ocak Ayını Geçirdi

Takip et

Bitcoin, Ocak ayında yaşadığı kayıp ile birlikte, 2018 yılının başında yaşanan “kripto para kışından” bu yana tarihsel olarak yeni bir yıla en kötü açılışını yaptı.

Bitcoin, Ocak Ayının Çoğunu Kayıplar ile Geçirdi

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, verilere göre Ocak ayının sadece 11 gününde yükseliş gösterdi. Yani BTC, ayın %65’ini düşüş halinde geçirdi. Buna ek olarak diğer kripto paralarda da düşüş eğilimi sürdü. Lider altcoin Ethereum, Aralık ayının sonuna göre %30 değer kaybetti.

Bitcoin’in 2017 yılından bu yana aylık olarak yaşadığı yüzdesel değişiklikleri gösteren grafik.

Bitcoin fiyatı, üç ay önceki seviye olan 69.000 dolarlık rekorundan sonra, Fed’in faiz artırımı tehlikesinin baş göstermesi ile birlikte düşüş trendine girmiş ve 33.000 dolara kadar gerilemişti. Düşüş dalgası, BTC ile birlikte meme coinlerini ve hatta halka açık kripto para şirketlerinin hisselerini bile etkiledi.

CryptoCompare tarafından yayınlanan rapora göre kripto para piyasasındaki düşüş, kendisini düşük hacim değerleriyle de göstedi: “ABD’deki enflasyon tehlikesi ile birlikte sıkılaşma politikaları uygulanması ile birlikte riskli varlıklar açısından makro duyarlık iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Dijital varlık yatırım ürünleri, Ağustos ayından bu yana ilk kez net varlık çıkışı kaydetti. Ocak ayında şu ana kadar haftalık çıkış miktarı ortalama olarak 88 milyon dolar olarak gözlendi. Bitcoin ürünleri için ayrılan toplam varlık miktarı ise Aralık ayından bu yana %23 düşüş gösterdi.”

Bu yazının yazıldığı anlarda toparlanma hareketi sergileyen BTC fiyatı, 38.644 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları