AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 2020 Yılının Ekim Ayından Bu Yana En Sıkışık Günlerini Yaşıyor! Veriler Ne Anlatıyor?

Verilere göre Bitcoin fiyatı en son 2020 yılının Ekim ayında bu denli sıkışık bir bölgeden işlem görmüştü.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan süreç sırasında küresel hisse senedi piyasaları zor günler geçirirken emtia fiyatları ise volatil hareketlerine devam ediyor.

Buna rağmen, son derece keskin fiyat hareketleriyle tanınan Bitcoin ise son zamanların en dar fiyat aralığından işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı 2020 Yılının Ekim Ayından Bu Yana En Sıkışık Dönemini Yaşıyor

Dünyanın en büyük kripto parası tam 40 seanstır önemli bir trend çizgisi olan 50 günlük ortalama fiyatının %10’luk aralığının içerisinde bulunuyor.

Bloomberg tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin 2020 yılının Ekim ayından bu yana hiç bu kadar uzun bir süre limitli bir aralıkta bulunmamıştı.

Bitcoin fiyatı için 50 günlük hareket ortalamasının yüzde 10’u içerisinden işlem görülen art arda gün sayısı.

Durağan süreç piyasa gözlemcilerinin gözünden de kaçmadı.

Verilere göre uzun vadeli yatırımcılar, kripto paranın düşüş gösterdiği anlarda hemen harekete geçerek fiyatı dengeledi.

Bununla birlikte kar elde etme amacı güden kısa vadeli yatırımcılar ise ralliler sırasında satış yaparak fiyatın yükselişe geçmesini engelliyor. İki taraf arasında yaşanan bu denge ile birlikte Bitcoin, Ocak ayında yaşadığı kısmi zirveleri henüz geçebilme imkanı bulamadı.

City Index şirketinde kıdemli finansal piyasa analisti Fiona Cincotta 38.000 dolar ile 45.000 dolar arasında sıkışan BTC fiyatını şöyle değerlendirdi:

“Yılın başından bu yana bu şekilde bir sıkışma yaşandı. Aslına bakılırsa iki jenerasyon arasında bir savaşa tanıklık ediyoruz. Bu savaş, BTC fiyatının bu seviyelerde takılı kalmasına neden oluyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu