Bitcoin

“Bitcoin Fiyatı 24 Saat İçerisinde 8.450 Dolara Çekilebilir”

Bitcoin fiyatı 9.000 doları görmeye yaklaşmasının hemen ardından yeniden bir düşüş dönemine girdi. Peki şimdi ne bekleniyor?

Kripto para birimi Bitcoin’de alımlar arttı, satışlar azaldı. Ancak bu durum çok kısa sürdü ve balinalar başta olmak üzere milyonlarca dolarlık varlıklara sahip birçok yatırımcının Bitcoin satışlarını sürdürmeye kararlı oldukları belirtti. Yatırımcılar kısa vadede beklentilerinin yüksek olduğunu belirtirken bir anda yaşadıkları bu durum karşısında karar vermekte biraz olsun zorlanacak olsalar bile fiyatın daha fazla geri çekilmesinin çok kısa süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

En önemli direnç seviyelerinden olan 9.200 yakın zamanda bekleniyor olmasına rağmen kısa vadede 8.800 dolar ve ardından 8.450 dolara kadar geri çekilme yaşanmasının mümkün olabilecek olduğu dile getiriliyor. Kısa süre içerisinde yatırımcıların beklediklerinden daha fazla düşüş ile karşı karşıya kalabileceklerine değinen analistler, yatırımcıların bu dönemde özellikle kendi yatırımlarını kontrol etmek konusunda çok daha dikkatli hareket etmesi gerektiğine işaret ediyor.

Öte yandan Bitcoin düştü veya yükseldi diye plansız bir şekilde panik alış veya satış yapılmaması gerektiğinin altı önemle çiziliyor.

Yatırımcılar Kararsız

Bitcoin için orta ve uzun vadede olumlu konuşan analistler, yakın zamanda 9000 doların üzerine yükseliş bekliyor fakat bunun için tarih veremiyorlar. Birçok uzmana göre bu seviye kırılmadan önce BTC 8450 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşayabilir.

Ponzi programlarına gün doğuyor

Bu tür düşüşler genellikle yeni giren yatırımcılara kayıp yaşatıyor ve ponzi programlarını hortlatıyor. Ponzi çeteleri özellikle kısa vadede kayıp yaşayan yatırımcıları ne yapıyor ediyor, buluyor. Yatırımcılara yüksek kazanç verecekleri ve kısa süre içerisinde tüm kayıplarını geri alacaklarını belirten ponzi programları özellikle piyasaya yeni girmiş olan kişileri hedef alıyor. Bitcoin’de kısa vadede yatırımcıların dikkatli olmazlar ise bu tür kayıplar ile karşılaşma oranlarının çok daha yüksek olduğundan söz ediliyor.

Öte yandan uzmanlar özellikle 9200 doların son 1 sene içerisinde birçok kez destek ve direnç seviyesi olarak çalıştığını ifade ederek, bu seviyenin üstüne çıkılması durumunda oluşacak FOMO etkisi ile de çok ciddi yükselişlerin önünün açılabileceğini ifade ediyorlar.

*Bitcoin fiyatındaki her yükseliş ve her düşüş geçicidir. Kesin bir fiyat istikrarının olmadığı ve olmayacağı tahmin edilmektedir. Yatırımcılar bugün 100 bin dolar olması durumunda Bitcoin’in bir daha 10.000 dolar olmayacağını düşünmemeli, yine 10.000 dolar olan Bitcoin fiyatının 100.000 dolar olamayacağını düşünmemeliler. Her an farklı ve beklenmedik yükselişler olabileceği gibi düşüşlerde olabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
APAR ARPAT

Yav he hee çekilir. Habere bak kökten yalan. Milleti kandırmayın saçma analizlerinizle.


Başa dön tuşu