Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 5.300 Dolara Mı Düşecek?

Bitcoin fiyatının gelecek 2 ay içerisinde 5.300 dolara düşeceği, Şubat 2020'de 5.000 dolar seviyelerinde olacağı iddia ediliyor.

Bazı kripto para birimi analistlerine göre Bitcoin fiyatının son dönemde düşüşünü takiben yatırımcılar sorunlar yaşıyorlar ve gelecek 2 ay boyunca fiyatlar daha fazla düşecek. İddialar 5.300 dolar seviyesine kadar düşebilecek olduğu konusunda olsa da kesin olarak hiçbir analist 5.300 dolar ve 5.000 dolara düşeceği konusunda emin değil. Ancak bazı kripto para analistlerine göre Bitcoin fiyatı büyük oranda düşecek ve fiyatın düşüşe geçmesi ile beraber 5.000 dolarlı seviyeler görülecek. 8.300 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin fiyatının yakın zamanda değer kayıplarına uğrayarak büyük oranda düşüş yaşaması mümkün olsa da yatırımcılar bu fiyat seviyesine düşüşü beklemiyor.

Bazen kripto para birimi analistlerinin iddiaları da doğru çıkmayabiliyor. Yatırımcılar rekor kıracak olduğu iddia edilen kripto para biriminin fiyatının tam tersi eylem içerisine girdiğini ve değer kaybettiğini görebiliyorlar.

Şubat 2020’de 5.300 dolara düştükten sonra yükseliş göstereceği iddia edilen Bitcoin’in 2020 yılında 60 bin dolarlı seviyeleri görmesinin mümkün olabilecek olduğu iddia ediliyor. Ancak kripto para birimi yatırımcıları fiyatın 60.000 dolar olması için 5.300 dolar seviyesine düşmemesi aksine daha fazla değer kazanarak yatırımcıları orta vadede çekmesi gerektiğini düşünüyorlar. Tom Lee gibi analistler ise fiyatın yükselebilecek olduğuna inandıklarını ve kısa süre içerisinde fiyatın toparlanacak olduğunu düşündüklerini belirtmekteler.

Bitcoin düşerse yatırımcı kaçar

Bitcoin fiyatının 7.000 dolar seviyesi altına gerilemesi ile yatırımcıların piyasadan çıkması an meselesi olabilir. Zira eğer ki kripto para yatırımcıları bugün piyasada 8.400 altında duruyorlar ise bu 10.000 dolar olabileceğine inandıklarından dolayı olan bir durum. 7.000 doların kritik eşik olduğunu ve fiyatın büyük oranda bu seviyeden sonra gerileyebilecek olduğunu düşünen kripto para birimi analistleri, 7.000 dolar seviyesine kadar düşer ise Bitcoin’in tekrar yükselmesinin uzun vadeli olabileceğini ve orta vadede hiçbir şekilde yükselmesinin mümkün olamayabilecek olduğunu ifade etmekteler.

Kısa ve orta vadeli yatırımcıların bu dönemde yatırım yapmadan beklemesi ve fiyatları sıkı sıkıya sürekli olarak takip etmeleri en doğrusu olabileceği gibi, kısa vadeli yatırımcı olmak isteyenlerin 9000 dolar öncesinde yatırım yapmaması doğru bir karar olabilir. Belki yatırımcılar bugün 8.300 dolardan yatırım yapmadıkları için %10 daha az kazanabilirler ancak uzun vadede yaşayabilecek oldukları zararı önlemiş olabilirler.

Aralık 2019 rekor yükselişi göremeyecek!

Aralık 2019’da rekor yükseliş görülmeyecek. Bitcoin fiyatı hakkında neredeyse hiçbir kripto para birimi analisti 2019 yılı Aralık ayında rekor yükseliş görülmeyecek olduğunu, tam tersine fiyatların düşeceğinden endişeli olduklarını belirtiyorlar. Altcoin pazarındaki son gelişmelere bakılırsa Bitcoin tüm piyasayı etkileyerek ciddi düşüşlere neden oldu ve bu düşüşün arkasından büyük bir rekorun 2 ay kadar kısa süre içerisinde olmasının mümkün olamayabilecek olduğuna inananların sayısında büyük bir artış yaşandı. Aralık 2020’de ise büyük bir rekor görülmesine analistlerden uzun vade olduğu için destek yağıyor.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoinsistemi.com yatırım önerisi VERMEMEKTEDİR!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu