Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 6.000 Doların Altına Mı Düşecek?

Bitcoin fiyatı hakkında son zamanlarda ortaya atılan iddialardan bir tanesi 2020 yılında 5.000 doların altına düşüp düşmeyeceği ile ilgiliydi.

Göründüğü kadarı ile 2020 yılına kötü başlayan Bitcoin, yakın zamanda 6.000 dolarlı fiyat seviyesinin en diplerini görebilir. Bitcoin’de bugün 6.950 dolar seviyesine kadar düşüş yaşanmasının ardından yatırımcılar daha büyük bir düşüş olup olmayacak olduğunu sorgularken, bir taraftan ise fiyatın ne kadar bu kısa süre içerisinde düştüğünü düşünmeye başladılar.

Bitcoin’in iddialara göre 6.000 dolara kadar gerilemesi mümkün olsa bile kısa süre içerisinde böyle bir düşüş olmasının mümkün olmayabilecek olduğunu iddia edenler var. Analistlere göre kripto para piyasasının yakın zamanda 6.000 dolar altında fiyat seviyelerini görmesi çok kısa süre içerisinde mümkün olmasa bile Şubat ve sonraki aylarda 5.000 doları bile görebilir ve 2020 yılında da 2019’da olduğu gibi ilk aylardan 3.700’lü dip seviyelere kadar gerileyebilir.

Yatırımcıların bu dönemde piyasayı yakından izlemesi ve karar verirken daha çok düşünerek karar vermesi gerektiğine değinen analistler, 2020’nin yıl sonuna kadar rekor kırılabilecek olduğunu da belirtiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu