Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 6680 Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin fiyatında bugün yeniden beklenmedik bir düşüş oldu.

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 6.900 dolar seviyesinden 6.680 dolara aniden düşüş yaşadı. Yatırımcıların korkulu rüyası olmayı sürdüren fiyat değişimleri özellikle bu dönemde çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının radarında iken, bu dönemde düşüşlerin daha yoğun, daha büyük rakamlarla yaşanmasına sıcak bakılmakta.

Analistler son dönemde sessiz kalmaya devam ederken, özellikle de bu dönemde yatırımcıların beklentilerini düşük tutmaları, bu dönemin düşüşlere gebe bir dönem olduğundan söz ediliyor. Asya’da Çinli kripto para birimi yatırımcılarının sayısında her geçen gün düşüş yaşanırken, Çinli yatırımcıların yeni rotasında altın, döviz kurları olan yatırım araçları bulunmakta.

Özellikle blok ödülü yarılanması endişesi nedeniyle piyasada çok ciddi kritik düzeylerde düşüş yaşanabilecek olduğunu öngören bazı Bitcoin yatırımcıları bu dönemde yatırım yapmayı uygun bulmuyor. Bu sebeple yatırımcıların kısa ve uzun vadeli yatırımlarda çok daha dikkatli hareket ettikleri, uzun ve orta vadeli yatırımların bu dönemde başlamayacak olduğuna değinilmekte.

Bazı analistlere göre ise bu dönemde eğer ki yatırımcılar çok dikkatli hareket ederler ise ve kısa vadeli alımlar ile satışlar yaparlar ise riskli de olsa kazanç elde etmeleri mümkün olabilir. Ancak bir grup kripto para yatırımcısı kısa vadeli alım ve satışların bu dönemde öncekine göre çok daha riskli olduğu için bu yöntemi tercih edemediklerini, döviz ve altın yatırımlarına daha çok ilgi göstererek bu dönemde daha fazla kazanmak adına hareket ettiklerinden söz etmekteler.

Bitcoin fiyatı düşüyor

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşün ne kadar süreceği ve hangi seviyeye kadar gerileyecek olduğu merak konusu iken, bazı yatırımcılar piyasada fiyatların çok daha fazla değer kaybedecek olduğundan emin hareket etmekteler. Bitcoin’in kısa ve uzun vadede kazanç getiremeyecek olduğuna inananların sayısı özellikle bu zor dönemde güvenli yatırım olarak iddia edilmesine rağmen performans göstermemesi nedeniyle Bitcoin’i gelecek dönemde tüm avantajlardan mağrumiyete sürüklemiş bir yatırım olarak anılmasına sebep olacak iddiası var.

Ancak baskının halving olayı etkisi ile olduğu ve Mayıs ayından sonra yükselişlerin ciddi oranda artacağı öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu