AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 7.600 Dolara Yükseldi, Yatırımcılar İçin Alım Fırsatı Başlamış Olabilir

Bitcoin fiyatının bugün 20.20'de yaptığı 7.600 dolara yükselişi herkesi şaşkına uğrattı.

Kripto paraların en büyük olanı ve en çok arz talep dengesine sahip olanı BTC bugün yeniden 500 dolar değer kazanarak 7.600 dolara kadar çıkış gösterdi. Kripto para piyasası son dönemde oldukça fazla insanın düşüşler sonrasında tepkisini kazanırken, yatırımcılar yeni yatırım yapıp yapmama konusunda oldukça kararsız kalmıştı.

Bugün medyada yankı bulan bazı olumsuz haberler sebebiyle (Upbit borsasının hacklenmesi) 6800 dolar seviyesine kadar düşüş gösteren BTC, neredeyse bu seviyeden sonra neredeyse 1000 dolar değer kazandı ve 7600 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı.

Aniden yaşanan bu fiyat artışından hemen sonraki adım olarak 8.000 dolar seviyesinin gelip gelmeyeceği merak edilmeye başladı bile. Yatırımcılar fiyatın rekor kırıp kırmayacak olduğu konusundan çok 8.000 dolar ile 10.000 dolar arasında fiyat artışı olup olmayacağı konusunu düşünmeye başladılar.

Bugün yaşanan UpBit hack olayından hemen sonra piyasada büyük bir düşüş olması beklenmiş ancak bu beklentiler beyhude çıkmıştı. Kripto para borsalarının ve kripto para platformlarının siber saldırıların sonucu olarak milyonlar, milyarlarca doları kaybettiği günümüzde hack vakaları artık kripto para yatırımcılarını kendilerine yönelik olmadığı sürece daha az korkutmaya ve piyasadan daha az geri çekilmeye yönlendiriyor.

Piyasanın büyükleri olarak bilinen ve piyasayı kontrol eden kripto para birimi balinalarının bu tür hack olayları sırasında hesaplarında olan kripto para birimlerinin satışını yapmıyor olması piyasada büyük bir düşüşü tetiklemiyor.

Ayrıca borsadan gelen güven verici konuşmalar ve zararın karşılanacağı açıklamaları piyasada güven tesis etmiş oldu.

Bitcoin fiyatının 8.000 dolara yükselmesinin önünde sadece ortalama 500 dolar kaldı ve yakın zamanda hatta bugün gece saatlerine kadar bile artış olması mümkün. Birçok yatırımcı bu fiyat seviyesinden sonra düşüş yaşanmaz ise yeni Bitcoin yatırımı yapabilecek olduğunu belirtmeye başladığı için piyasa her an yükselişlere gebe olabilir.

Bitcoin fiyatının yükselmesi piyasa açısından çok önemli

Piyasanın kendi kendisini belirli bir dengede tutabilmesi kripto para yatırımcıları için Bitcoin fiyatından geçiyor. Eğer Bitcoin fiyatı düşerse yatırımcılar geri çekiliyor ve buna bağlı olarak kritik düzeyde düşüşler gündeme gelebiliyor. Tam tersi durumlarda ise piyasa bir anda yükseliyor ve ciddi değer kazanabiliyor. Piyasanın geleceği özellikle de bu süreçte çok düşüş kaydeden başlıca altcoinlerin geleceği BTC’ye bağlı durumda.

Alım yapmanın doğru zamanı mı?

Bugün için alım yapmak ve yapmaya yakın olanlar karar vermek zorundalar. Aksi durumda kripto para birimi sahibi olmak isteyen veya mevcut kripto para varlıklarını daha fazla arttırmak isteyen kripto para sahibi yatırımcılar, fiyatın her an daha fazla yükselişe geçebileceğini bilerek hareket etmeli. Bu yükseliş yakın zamanda 10.000 dolar sinyaline işaret etmiyor olsa bile yatırımcılar 8.000 dolar beklentisine girebilir ve 8.000 dolar doğal olarak bugünlerde beklenebilir. Ancak 10.000 dolar ve üzerine geçmeden ve beklenti içerisine girmeden hemen önce Bitcoin fiyatının önce 8.800 dolar ve ardından 9.500 dolar seviyelerini güçlü bir şekilde kırması gerekli.

Yatırımcılar piyasa şartlarının her zaman için aynı olmayacağını çoğu zaman iyi düşünüp iyi karar vermeleri gerektiğini bilerek oyunu kuralına göre oynarlar (yatırım yaparlar) ise büyük oranlarda kazanç elde etmeye yaklaşabilirler. Özellikle direnç ve destek noktalarının alım satım noktaları olduğunu unutmamak gerekiyor.

Öte yandan her yükselişten sonra gündeme gelen Bitcoin rekor kıracak mı? sorusuna yanıt verdiğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doları Görebilecek Mi? Maddeler Halinde Sıraladık!

Piyasanın geleceğini çok büyük oranda etkileme potansiyeline sahip olan Bitcoin fiyatı anlık olarak değişim gösterme potansiyeline sahip olduğundan her an her türlü düşüşlere ve yükselişlere hazır olmak gerekebilir.

Bu son yükselişi bilen ünlü Türk analistin Bitcoin öngörüsünü inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Yükselişi Doğru Tahmin Eden Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Tüm kripto para piyasasını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Kripto Para Fiyatları

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu