Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 8.400 Dolara Kadar Yükseldi

Bitcoin fiyatında yükseliş devam ederken, yatırımcılar yatırım yapıp yapmamak konusunda kararsız.

Kripto para pazarında yaşanan gelişmeler yatırımcıları memnun ediyor. Son dönemde beklenmedik düzeyde yükselişler yaşanırken, özellikle bugün 8.000 doları aşarak 8.100 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, şimdi ise 8.400 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’de yaşanan bu fiyat artışı özellikle son günlerde beklenmedik düzeyde bir kazanç yaratırken, bazıları ise bu yükselişler sırasında satış yaptıkları için pişman oldular.

Kripto para piyasasında yaşanan bu gelişmeler arasında özellikle de 8.000 doları geçen Bitcoin’in bir anda 8.300 dolar seviyesini görmesi yatırımcıların beğenisini kazanırken, bazı yatırımcılar ise kısa vadede daha büyük yükselişler görebilecek olduklarına inandıklarını dile getirdiler.

Bitcoin’in kısa sürede bu kadar büyük bir yükseliş yaşaması piyasada yatırımcıları heyecanlandırırken, bazı yatırımcılar ise bu yükselişlerin ardında özellikle milyarlarca dolarlık yatırımlara sahip olan kişilerin alım yapmaya başlamasını gerekçe olarak gösterdi.

Kısa sürede bu kadar yükseliş beklemediklerine değinen bazı yatırımcılar ise 8.300 dolardan sonraki hamlenin 8.500 dolar olduğunu, 8.500 doları görmesinin ardından ise 8.800 dolar seviyesine kadar yolu olduğu konusunda lider kripto para hakkında yorum yaptılar.

Güncel olarak en sağlam direnç 8700 – 8800 hattı olurken bundan sonraki en önemli seviye ise 9250 dolar olarak görülüyor. Ancak bu seviyelerin geçilmesinin halving öncesi çok zor olduğu da ifade ediliyor.

Her zaman belirttiğimiz gibi bu süreçte yatırım yapmak her zamankinden daha risklidir ve panik ile yatırım yapmak zarar etmenize sebep olabilir. Kripto para piyasası her an her yükselişe ve düşüşe gebe olabileceği için stop-limit emirlerini kullanmak son derece önemlidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu