Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 9.000 Dolar Üzerinde Tutunmaya Çalışıyor

Bitcoin 9.000 dolar üzerinde tutunabilecek mi? Trendi değiştirecek seviye ne?

Bitcoin fiyatında gün içerisinde yaşanan artış ile  yatırımcıların yüzü güldü. 9.050 doları geçen Bitcoin fiyatı, dün akşam saatlerinde 9.000 dolar sınırına yakın seyrediyor olmasına rağmen özellikle 8.900 dolarlı seviyelerinden 9.000 dolarlı seviyelere atlayıp atlamayacak olduğu bilinmiyordu.

ABD’den gelen Çin’e karşı olumlu haberlerin Bitcoin güncel piyasa fiyatında olumlu etki yarattığı belirtilirken, özellikle Çin’e karşı savaş açılmayacağının duyurulması, Ortadoğu’dan çekilme sürecinin devam edecek olduğu açıklamaları gibi açıklamaların Bitcoin fiyatının yükselmesinde önemli noktalar olduğu belirtiliyor.

BDDK’nın aldığı kararlar dolayısı ile bazı Türk yatırımcıların büyük oranlarda Bitcoin almaya başladıkları düşünülürken, özellikle de kısa süre içerisinde fiyatın 9.050 doları geçmesinde en önemli etkenin bu dönemde yükseliş beklentisi olduğundan söz ediliyor.

İlgili Haber
BDDK: Bankaların Yurtdışı Bankalar İle İşlemleri Sınırlandırıldı!

Günlük ve haftalık kapanışlarını olumlu seviyelerde yapan BTC’nin önümüzdeki günlerde daha fazla yükselmesi ve 10.000 dolar seviyelerini görmesi bekleniyor. Ancak düşüş ihtimalini hiçbir zaman akıldan çıkarmamak gerekiyor. Uzmanlar 8400 dolar seviyelerinin altına düşülmesi durumunda trendin aşağı yönlü olarak değişeceğini söylüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu