AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 9.100 Doların Altını Zorluyor! Kırılırsa Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı düşerken yatırımcıların soru işaretleri daha da fazla artıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yatırımcılar beklenmedik değer kayıpları ile karşılaştılar. Kısa süre içerisinde milyonlarca Bitcoin yatırımcısı 9.300 doların altına düşüş yaşanması ile beraber neler olacağı sorusuna yanıt ararken özellikle de kripto para piyasasında yaşanan bu son gelişmeler bazı soru işaretleri doğurdu.

Bitcoin fiyatında son 3 aya bakıldığında 10.400 dolar seviyeleri görülmüş ve 10.400 dolar seviyesine çıktıktan hemen sonra ise 10.200 dolara kadar bir düşüş olmuştu. Bu düşüşün ardından fiyatın ne olacağı merak konusu olurken bir süreliğine 10.200 dolarda kalmaya devam eden Bitcoin, daha sonrasında 10.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Ardından da 9.800 dolar seviyelerine düşen Bitcoin, o gün bugündür asla 9.000 dolar seviyesinin altına düşmedi ve fiyatın daha da düşecek olduğuna dair beklentiler bugün için fiyatın 9.080 dolara kadar düşüş yaşaması ile bu durumu tekrar gündeme getirdi.

Piyasayı Neler Etkiliyor?

Piyasanın en fazla etkilendiği konulardan bir tanesi bu dönemde yaşanan Wirecard olayları. Aynı zamanda Wirecard olayından bağımsız olarak altın fiyatlarının sürekli bu dönemde yükselmesi ve rekorları birbiri ardına kırıyor olmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

İlgili Haber
Wirecard Dava Açtı!

Bitcoin yatırımcıları özellikle kısa vadede Bitcoin’den sadece kayıp yaşayacakları düşüncesindeyken altına yatırım yapmaları durumunda ise çok daha büyük oranda kazançlar elde edebilecekleri düşüncesini sürdürüyorlar.

Bitcoin fiyatının düşüşe geçmesi ve yükselişe geçmesi dönemleri arasında zaten oldukça kararsız kalan Bitcoin yatırımcıları, özellikle de 9.200 doların altındaki seviyeye sadece 72 saat içerisinde gerilemiş olmasından ve piyasa hakkındaki düşüş endişesinin büyük oranda artış gösterdiğinden söz etmekte.

Özellikle bu süreçte birçok yatırımcı “ikinci dalga” ihtimali sebebiyle korkarak yatırım yapmayı sürdürüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan düşüş yatırımcıların aklında soru işaretlerine sebep olurken, özellikle de piyasanın giderek daha fazla değer kaybetmesi beklentisinin bu dönemde korkutucu olduğundan bahsediliyor.

Bunun sebeplerinden bir tanesi ise eğer 8.900 dolarlı fiyatlara kadar Bitcoin fiyatında düşüş olursa bu durumun piyasayı 7.000 dolarlı seviyelere kadar düşürebilecek olduğuna olan inanç gösterilmekte. 7.000 dolar beklentisi bir süre önce bu durumun benzeri yaşandığında ortaya atılmıştı ancak tam tersi 10.000 doların üzerine yükselmesi ile beraber Bitcoin yatırımcıları bu tür üzücü bir sonuç ile karşı karşıya kalmamışlardı.

9.000 Doların Altına Mı Düşecek?

Bitcoin fiyatının yeniden 9.000 dolar seviyesinin altına düşüp düşmeyecek olduğunu yine zaman gösterecek. Ancak kripto para piyasasında son hareketlere bakılacak olursa özellikle de 4 saatlik grafikte 9100 dolar desteğinin uzun süredir çalıştığı görülüyor. Önemli direnç seviyesi ise 9300 dolar seviyeleri olarak kendini gösteriyor.

9100 dolar seviyesinin kırılmasından sonra haftalık bazda en önemli destek 8700 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Hem büyük hem de küçük trendlerdeki önemli seviyeleri öğrenmek için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi - Genel Görünüm Ne? Önemli Seviyeler Hangileri?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu