Haberler

Wirecard Dava Açtı!

Almanya merkezli ödemeler zinciri Wirecard'dan yapılan açıklamada 2.1 milyar dolarlık kayıp para olayının yargıya taşındığı açıklandı.

Bir süre önce Wirecard şirketinin denetimleri sırasında farklı bir denetim kuruluşu tarafından 2.1 milyar dolarlık bir kayıp olduğu ortaya çıkarılmıştı. Wirecard bir süre sessiz kalmaya devam etmiş ve tüm partnerlerinin tepkisini çekmişti. Bugün yayınlanan haberlerde ise Almanya merkezli ödemeler devinin %63’ün üzerinde değer kaybeden hisse değerinin etkisi ve kaybolan para ile ilgili ısrarlı sorular ve paranın bulunamaması sebebiyle dava açıldığı doğrulandı.

Münih Mahkemesi’nde dava açtığı açıklanan Wirecard’ın bu adımlarının ardından neler olacağı merak konusu iken, özellikle 2.1 milyar gibi gözden kaçması asla ama asla mümkün olmayacak bir paranın nereye kaybolduğu merak konusu.

Mahkeme, yetkilerini kullanarak şirketin tüm hesap giriş ve çıkışlarını, log kayıtlarını ve tüm dünyadaki aktif varlıklarını inceleyerek paranın nereye kaybolduğunu bulmaya ve suçluları cezalandırmaya çalışacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu