AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 9.700 Dolar – Fiyat Ne Kadar Düşecek?

Bitcoin fiyatında bir yeni düşüş daha tetiklendi.

Bitcoin güncel fiyatı 9.700 dolardan alıcı bulurken sadece son 1 gün içerisinde 500 dolar değer kaybı ile karşılaştı ve 500 dolar değer kaybından biraz daha fazla 600 dolar kadar değerinde düşüş yaşandı. Birkaç saat 9.700 dolar seviyesinin biraz altında kaldıktan sonra değer kaybını 600 dolar seviyesinden düşürmeye başlayan Bitcoin yatırımcılara beklenmedik bir gün yaşatırken, beraberinde kripto para birimi yatırımcılarının tepkisini de çekti.

Bazı yatırımcıların fiyatın 10.000 doların bu kadar çok altına düşüş yaşaması sonrasında satış yapmaya ve daha fazla kripto parayı elden çıkararak tepkisini göstermeye ve kendilerini güvene almaya çalışmaları piyasada düşüşleri tetikledi. Balinaların milyonlarca dolar değerinde kripto para satışı yaptıkları ifade edilen son günlerde balinaların milyonlarca doların üzerinde kripto para birimi satışı yapması ve bunun daha çok Bitcoin’den yana olan satışlar olması sebebi ile bu kadar büyük bir düşüşün yaşandığı iddia edildi.

Bitcoin 10.300 dolar seviyesinden düştü ve 600 dolar değer kaybı sonrasında kripto para birimi yatırımcısı çok sayıda Bitcoin sahibinin bu düşüşlerden büyük oranda etkilendikleri ortaya çıktı. Ancak yapılan son açıklamalar kripto para birimi yatırımcılarının dikkatli hareket ederler ise bu kaybı kısa süre içerisinde kazanca çevirebilecek piyasa gelişmelerine tanık olabileceklerini gösteren bir takım yeni gelişmeler var. Bitcoin satışlarında bugün gün içerisinde artışların devam etme riskinin olmasına rağmen kripto para fiyatlarındaki değer kaybının duması ve değer kazanarak 10.400 dolar ve üzerinde bir fiyat seviyesini görebilmesinin doğal olduğu iddia ediliyor.

Altcoin fiyatlarında da son günlerde yükselişlerden hemen sonra büyük düşüşler meydana geldi ve çok sayıda insan kripto para birimi satın almak için yaptığı hamleleri geri çekerek ellerindeki kripto para birimlerini de biraz zarar ile elden çıkardı. Altcoin piyasasının çok büyük düşüşler yaşayabileceğini düşünen kripto para birimi yatırımcılarının ellerindeki kripto para birimlerini zarar ederek elden çıkarmaları bile büyük oranda zarar yaşamalarını engelledi. Bitcoin ve altcoin yatırımcıları arasında en fazla kaybeden yine Bitcoin’den yana tercih yapan yatırımcılar olurken, kripto para biriminin değerindeki bu düşüşün ardında yatan büyük sebebin balinalar olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin almanın zamanı değil!

Analistler ne kadar kısa süreler Bitcoin fiyatını olumlu olarak diyor olsa da yatırımcılar 300 doların üzerinde yaşanan bu düşüşlere karşı dikkatli olmalı ve kısa vadede yükseliş olabileceği iddialarına inanarak değil, kendi keselerinin el verdiği ve kendilerine imkanlar verdiği ölçülerde Bitcoin yatırımı yapmalılar. Eğer kısa vadeli olarak 30 gün veya benzer sürelerde bir Bitcoin yatırımı düşünüyor iseniz bu dönemde asla yatırım yapmanız önerilmez. Ancak 3 ay ve daha uzun vadeli orta kısa arası bir süre beklerim diyebilecek bir imkanınız varsa bu dönemde kripto para birimi Bitcoin’i 9.700 dolardan satın alarak daha fazla çok kazanç elde edebilirsiniz.

Bu dönemde daha çok uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için gelişmelerin daha iyi ve daha doğru olabileceği tahmin edilmekte. Ne kadar ünlü simalar kripto para biriminin rekor kırabilecek olduğunu iddia etse ve kendilerinin bir daha bu fiyatın uzun süre belki de hiç görülemeyebilecek bir fiyat olduğunu iddia etselerde 20 bin dolardan alım yapılmasını önerenler yine aynı kişiler. Buna dikkat ederek hangi kripto para birimi analistinin ne zaman ne dediğini dikkatle takip ederseniz çoğu kripto para analistinin ”nabza göre şerbet” kafasında açıklamalar yaptıklarını anlamak çok da zor bir şey değil.

Yatırımcıları yanlış yönlendirdiler

Bu hafta birçok kripto para analisti yatırımcıları 10.300 dolar seviyesinden ve 10.000 dolar seviyesinden alıma zorladı ancak bu doğru bir hamle olmadı. Analistler yatırımcıların kazanç ve kayıplarını karşılamadığı ve herhangi bir suçluluk durumunu ve kişisel maddiyatınızı bilemeyecekleri için kendi kafalarına nasıl eserse öyle açıklamalar yapıyorlar. En doğru Bitcoin yatırımı yine kişinin kendisi tarafından karar verilebilecek durumda olduğu zaman kararlı bir şekilde yapabilecek olduğu yatırımdan geçer diye düşünüyoruz.

*Bitcoinsistemi.com tarafından yayınlanan bu içerik kripto para birimi analistlerini hedef almamaktadır. Hiçbir kripto para birimi analistinin ismi geçirilmemiş olup kullanılan ifadeler doğru açıklamalar yapmayan analistlere yönelik olsa da tüm yatırımcılara hiçbir kripto para birimi analistinin %100 doğru tahminler vermediğini hatırlatmaktadır.

**Bitcoinsistemi.com tarafından yayınlanan bu içerik kripto para birimi yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu