AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 9000 Doları Zorluyor! Boğa Koşusu Başlıyor Mu?

Bitcoin fiyatında kısa süre içerisinde fiyat yeniden 8.980 dolara kadar yükseldi ve son 300 dolar daha kazanırsa 2020'nin en yüksek seviyesi görülecek

Bitcoin fiyatı 8.980 dolara kadar yükseldi. Bir süredir yükseliş eğilimini düşüş eğilimine bırakan Bitcoin güncel fiyatı, bugün ise yeniden yükselme eğilimine girdi. Genel düşünce her ne kadar düşüş yönünde olmuş olsa da BTC’de an itibarı ile 9000 dolar direncine kadar yükseldi.

Bir kısım kripto para yatırımcısı kimseler bu dönemde özellikle 2020 yılı Ocak ayı sonuna kadar 8.800 doların görülebileceği inancına sahip değildi. Bu tahminler doğru çıkmadı ve bugün Bitcoin beklenmeyen bir hamle yaparak önce 8.700 dolarlı fiyat seviyelerine, ardından ise 8.800 dolarlı fiyat seviyelerine yükseldi.

8.900 dolara yükseldikten hemen sonra 8.980 dolar seviyesini gören Bitcoin’in bu sayede yatırımcılarına yeniden Ocak 2020’de güven verdiği ve yeni piyasa yatırımlarına adım atacak eski yatırımcılara moral olduğu ifade edildi.

Kripto para piyasasında beklenmeyen bazı gelişmeler zaman zaman yaşanıyor. Bugün 8.700 dolar, 8.800 dolar ve sırası ile 8.900 dolar sonrasında 8.950 doları gören BTC’nin daha fazla değer kazanması bekleniyor. Sabah saatlerinde piyasa analistleri olumlu konuşmamış, gün içerisinde beklentilerine yönelik bazı sosyal medyada kripto para analistleri yapan kimseler yükseliş değil, normal seviyede kalmasını bekledikleri konusunda Bitcoin hakkında görüşlerini bildirmişlerdi.

Sabahki haberimizde belirttiğimiz gibi BTC’de yükseliş beklendiğini ve fiyatın yukarı yönlü hareket edebileceğini daha önce belirtmiştik.

Bitcoin neden yükseldi?

Bitcoin’in bugün bir anda bu kadar kısa süre içerisinde böylesi bir yükseliş görmesinin ardında ne olduğu konusu henüz bilinmiyor. Büyük bir balina eylemi henüz tespit edilmiş değil, ancak kripto para borsalarında yapılan işlemler konusunda herhangi bir bilgi edinmek mümkün olmadığından birkaç balinanın kademeli olarak Bitcoin satın almış olabileceklerine inanılıyor. Eğer ki birkaç balinanın eylemi sonucunda Bitcoin yükseldiyse bu durumda yakın zamanda daha fazla yükselişler olabilir.

Zira kripto para birimi balinaları büyük oranda yeni alımlar yaptıklarında kısa süre içerisinde satış yapmıyorlar ve fiyatın yükselmesine neden olarak bir süre sonra satış yapacak en yüksek seviyeden satış yapıp Bitcoin fiyatını düşürüyorlar.

Balinaların halving tarihine (mayıs ayında olması bekleniyor) az bir zaman kaldığı için alım yönlü hareket yaptıkları tahmin ediliyor.

Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin’in çok kısa süre içerisinde 9.000 doları görmesi mümkün. Uzmanlara göre 9000 doların üzerine çıkılması durumunda BTC’de beklenen halving fiyatlanması başlayacak ve bu fiyatlanma şubat mart aylarına kadar devam edecek. Öte yandan en önemli direnç seviyesinin ise 9200 dolar seviyesi olduğu bir kez daha hatırlatılıyor.

Göstergeler kısa süre içerisinde yükselişe izin verecek durumda görülürken, özellikle Charlie Lee ve Justin Sun gibi isimlerin bu döneme piyasaya yönelik olumlu adımlar atması, piyasa analistlerinin 2020 ve 2021 yılından olumlu beklentiler içerisinde olmaları yatırımcılara yeni yatırım için destek veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu