blank
AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Fiyatı Bugün Rekor Düzeyde Değer… – ABD Seçimlerine Saatler Kaldı Ve Bomba Açıklamalar…

ABD seçimleri bugün yapılacak.

Amerika tarihinde en önemli günlerden olan bugün dünya ile ilgili yeni kararları kimin alacağı, ekonomik göstergelerde nasıl değişimler olacağına karar verecek olan kişinin kim olacağına Amerikan halkı karar verecek. Gerek Türkiye, gerek ise diğer tüm ülkelerde ekonomik, sosyal ve her alanda değişimlere yol açacak olan bugünkü ABD seçimlerinin kazananı kim olacak bilinmiyor ancak etkisinin çok büyük olacağı kesinlikle biliniyor.

Beyaz Saray’da 7.100’ü aşkın nükleer silahı ateşleme yetkisini kim alacak? Dış ülkelere yaptırımları ve avantajları kimin uygulayacağı bugün belirlenmiş olacak. Seçimleri özellikle Donald Trump’ın kazanması durumunda hiçbir şey bir önceki 4 yıllık dönem gibi olmayacak. Yeni 4 yıllık dönemin ilk haftalarından itibaren bazı değişimler görüleceği söyleniyor.

Ancak seçimlerden hemen sonra etkilenecek olan bir şey daha var: Bitcoin ve kripto para birimleri.

Seçim Sonuçlarından Sonra Felaket Beklentisi!

Bugün seçim sonuçlarının açıklanmaya başlaması ile birlikte Bitcoin ve kripto para birimleri için “kabus dolu bir çöküş” yaşanabileceği iddia ediliyor. Bazı analistler, 11.300 doların altına düşüş olabileceğini, özellikle aday farketmeksizin Bitcoin fiyatında değişim olacağını belirtiyorlar. Demokratların adayı Joe Biden’in seçilmesi durumunda belirsizliğin çok daha fazla hakim olacağı, küresel çapta Bitcoin’e olan güvenin azalabileceği, ancak Cumhuriyetçi Donald Trump’ın kazanması durumunda ise kripto para birimlerinde yükseliş veya az düşüş olabileceği tahmin ediliyor.

Bir Diğer Beklenti İse Rekora Koşması Yönünde

Bazı kripto para yorumcusu kimselerin beklentisi ise seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte dünya bu belirsizlikten kurtulacak. Küresel piyasalarda büyük baskıya ve belirsizliğe sebep olan Amerikan seçimlerinin hemen ardından borsalar rahat nefes alacak, düşüşler ve yükselişler görülse bile kripto para piyasalarında da rahatlık hakim olacak.

Gergin bekleyişin son bulacağı birkaç saat içerisinde özellikle de Bitcoin’in 14.000 dolar üzerine yükselebileceği, fiyatın rekora doğru koşabileceği ve 16.500 dolar direncini bile kırma ihtimalinin olabileceği iddiaları var. Ancak seçimler sonrasında 20.000 dolar rekoru için henüz erken olduğu, en fazla 16.500 dolara kadar yükselişin olabileceği, düşüş olarak ise 9.000 dolar altına düşüşün beklenmediği belirtiliyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu