AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Düşecek Mi? 9000 Desteği Birçok Kez Test Edildi

Bitcoin fiyatında neler olacak? Bitcoin yakın zaman içerisinde yükselişe geçerken bugünlerde ise yükselişi düşüşe bıraktı.

Bitcoin fiyatı bir süre önce değer kazandı ve kripto para birimi sahibi olan yatırımcılar ellerindeki tüm kripto paraları daha çok yükselmesini fırsat bilerek elden çıkarmaya başladı. Bitcoin sahibi olan kripto para birimi yatırımcısı sayısında giderek artış gündeme gelse de yatırımcıların bir bölümü de ellerindeki kripto para birimlerini yeniden arttırma yolunda karar verdiler. Bitcoin piyasa hacmi giderek yükseldi ve bugün artık son 3 ayın en iyi seviyesini görmüş durumda.

Bitcoin kısa süre öncesine kadar yükseldi ancak bu yükseliş çoğu kesimlere göre doğal bir yükseliş değildi. Yatırımcılar bu dönemde neden yükseliyor, neden düşüyor demeden kripto para birimlerine yükselişine bakarak yatırım yaptılar.

Kripto para yatırımcıları bu dönemde aslında fiyat artışlarının doğal olmadığını dikkate almak istemiyor oldukları için yatırımlarını iyi değerlendiremediler. Bazı yatırımcılar 10 bin doları geçecek olduğu düşüncesi ile hareket ederken, bazı yatırımcılar ise düşüşün son bulduğu düşüncesi ile hareket etti.

Bitcoin 9.100 dolara kadar gerilerken bu seviyeden sonra 8.800 dolarlı seviyelere de gerilemesinin mümkün olabileceği bazı analistler tarafından tahmin ediliyor. Bazı kripto para birimi analistleri fiyatın düşecek olduğunu ve 9.000 dolar seviyesinin altına gerilemenin pek iyi olmayacak olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin fiyatındaki devam eden stabil fiyat durumunun bu saatlerden sonra gece saatlerinde neler olacağını yine kripto para balinaları belirleyecek. Zira balinalar bu dönemde kazanacakları kadar parayı kazandılar ve 10.400 dolara yükseliş olması onlar için bu dönemde pek fazla anlam teşkil etmiyor.

Bugün Bitcoin alınır mı? Bugün 9.100 dolar seviyesinden Bitcoin satın almak yatırımcılar için kısa vadede çok büyük bir kazanç olacağına dair ibareler olmadığı için doğru bir davranış olmayabilir. Ancak tam tersi orta vadeli olarak yatırımcıların bugün yeniden Bitcoin satın alması kazançlarının artması ile son bulacak bir yatırım olabilir. Bugün değil 1 ay sonra yatırım yapacak olan bir yatırımcı belki bugün yatırım yapacak olan yatırımcıya göre daha az veya daha fazla kazanç elde edebilir ve bunu engelleyebilecek olan tek şey yine kripto para birimi piyasasının yöneticileri olan balinalar.

Bitcoin kısa vadede ne kadar olur? Kısa vadede 10.000 doları görmesi mümkün olan Bitcoin fiyatının yakın zamanda 10.000 doları görürse bunun ardından 11.000 dolar ve hemen ardından 13.500 dolar ve hemen ardından 18.600 dolar seviyelerine kadar yükselmesi mümkün.

Bunların görülebilmesi için ise piyasada balinaların bu seviyelere yükselişi istiyor olması ve buna destek veriyor olmaları gerekir. Ancak tersi bir durumda 5.000 dolarlı seviyelere gerileme bugün için olumsuz görünümde olsa da 8.800 dolar ve ardından 7.000 dolar ve 6.000 dolara kadar düşüşlerde yeniden gündeme gelebilir. Bu süreçte daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi 9000 dolar seviyesi trendin yükseliş mi düşüş mü olacağını belirleyecek.

BTC’nin anlık destek ve direnç noktalarını bilmek ve buna göre hareket etmek bu aşamada çok önemli:

İlgili Haber
Bitcoin Fiyat Analizi 30 Ekim 2019

Bu Dönemde Bitcoin Alınır Mı?

Hem evet hem hayır. Eğer kendinize güvenmiyor ve kripto para birimi yatırımı yapma konusunda tecrübeniz yok ise kısa süre içerisinde kazanç elde etme şansınız bugün çok olsa da yapacağınız en ufak bir hata bile kayıp yaşayabileceği için bu dönemde dikkatli olmanız öneriliyor. Bu dönemde yapılacak olan yatırımların daha çok tecrübeli yatırımcılara kazandırmakla beraber tecrübesiz yatırımcılara kazandırdığı haberlerine aldanıp yeni bir piyasada boy göstermek sizin için doğru olmayabilir.

Öte yandan ünlü Türk analistinin piyasa ile ilgili değerlendirmelerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

İlgili Haber
Ünlü Türk Analist Piyasayı Değerlendirdi? Yükseliş Olacak Mı?
Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu