Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti: Piyasada 11.500 Dolar Endişesi Hakim!

Bitcoin fiyatı 14.100 dolar seviyesinden sonra 13.900 dolarlı seviyelere gerilemişti.

Bitcoin fiyatındaki görülen son gelişmeler yatırımcıları harekete geçirdi. Yatırımcıların bir bölümü ellerindeki Bitcoin’leri satıp satmamak konusunu gündeme getirirken, bazıları ise düşüşlerin 12.500 dolar altına gerilemediği sürece ellerindeki varlıkları satmayacaklarını belirtti. Bitcoin fiyatını bugün 13.375 dolar seviyesine kadar düşüren gelişmenin büyük ve arka arkaya yapılan satışlar olduğu, bu satışların balina yatırımcı olarak bilinen yatırımcılarla sınırlı olmadığı iddia edildi.

Bitcoin fiyatını düşüren gelişmelerden bir diğeri olarak ise piyasadaki coronavirüs ve ABD seçimleri endişesinin olduğu, ABD seçimlerinden dolayı bazı büyük mağazaların kapılarını kapatmaya hazırlandığı, bunun ise piyasalara olumsuz yansıdığı iddia edildi.

Asya piyasalarında ise son dönemde özellikle Çin yönetiminin askeri bir savaşa hazır olma çağrılarının Bitcoin yatırımcılarının varlıklarını direkt dolara aktarmalarına sebep olan unsurlardan bir tanesi olabileceği iddia edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu