Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Korkuttu: 17.600 Dolara Kadar Düştü! – Uzmanlardan Kritik Uyarı Açıklaması!

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 17 bin 600 dolar eşiğine kadar gerileyerek yatırımcıları korkuttu.

Bir süredir 17.200 dolar seviyesine hatta 17.000 dolara düzeltme yapacağı iddiaları ortaya atılan Bitcoin fiyatında bugün yeni bir gelişme yaşandı. İddialara göre bir anlık yaşanan düşüş büyük bir balina satış eyleminden kaynaklandı ve hemen ardından aynı balina daha düşük fiyatla alım yaptı.

İddialar doğrulanmadı ancak uzmanlardan kritik uyarılar geldi. Bitcoin analistleri, 17.000 dolara kadar korkulmamasını, ancak 17 bin dolar altına düşüş olursa kısa vadede yükseliş yönlü değişimlerin zor olabileceği uyarısında bulundular. ABD’li yatırımcıların bu dönemde sakin hareket ettiklerini belirten analistler, Asya piyasalarından gelen haberlerin ise kısmen olumlu olduğunu ve sakinlik yönünde gelişmeler yaşandığına dikkat çektiler.

‘Korkmayın Ama Her An Hazırda Olun’ Uyarısı

Uzmanlar, bu dönemde 17 bin dolar sınırına kadar endişe edilmemesini, ancak 17 bin dolar seviyesi altına düşüş olursa 14.000 dolara kadar düzeltmelerin görülebileceği uyarısında bulunuyorlar.

Bu dönemde dikkatli hareket etmenin son derece önemli olduğundan bahseden analistler, “özellikle kısa vadeli yatırımınız varsa bu durumda daha dikkatli olun ve otomatik işlem araçlarını kullanın. Otomatik işlem araçları borsalarda çok fazla işinize yarar ve kayıplarınızı azaltırken en düşük fiyatlardan alım yapmanıza yardımcı olabilir. Her şeyden önce hemen bu araçları kullanmayı öğrenin ve bu araçları sunan kripto para borsalarını kullanın” diyor.

Balinaların otomatik işlem araçları sayesinde milyonlarca dolar kazandıkları belirtiliyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu