coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Neden Bir Türlü Canlanmıyor? Analistler Kaynağı Açıkladı

Bitcoin Fiyatı Neden Bir Türlü Canlanmıyor? Analistler Kaynağı Açıkladı

Bitcoin Spot ETF onaylarının ardından BTC fiyatı neden bir türlü canlanmak bilmiyor? Analistler kaynağını irdeledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı haftalardır 40.000 dolar ila 43.000 dolar arası civarında seyretmeye devam ediyor.

Bitfinex tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu düşüş büyük ölçüde Bitcoin madencilerinin rezervlerini piyasada satmalarına bağlanıyor.

Yayınlanan rapor, özellikle SEC tarafından spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından Bitcoin’deki son fiyat düşüşlerinin, BTC madencileri tarafından yapılan satışlara kadar izlenebileceğini öne sürüyor. Bu madenciler BTC’deki yükselişi, pozisyonlarından çıkmak ya da pozisyonlarını güçlendirmek için bir katalizör olarak kullandılar.

Madenciler, bu yıl gerçekleşecek olan ve BTC blok ödüllerinin azalmasına yol açarak ticari karlılıklarını düşürecek olan yarılanma olayına hazırlık olarak satış yapmaya yöneldiler. Rapora göre şimdi satış yapmak madencilere altyapıyı yükseltmeleri için sermaye sağlıyor ve bize madencilerin piyasa likiditesi ve fiyat keşfi üzerindeki önemli etkisini hatırlatıyor.

İlgili Haber  FED Üyesi Kashkari'den Şaşırtıcı Bitcoin Açıklamaları: "Enflasyona Karşı Berbat Bir Korunma Aracı Olduğu Ortaya Çıktı"

Bitfinex raporuna göre, madencilerin Bitcoin rezervleri spot Bitcoin ETF onaylarından kısa bir süre sonra önemli ölçüde düştü. Raporda, “Geçen hafta madenci cüzdanlarından şimdiye kadar kaydedilen en büyük çıkışlar görüldü ve daha fazla satış yakın olabilir” denildi.

Yarılanma yaklaşık her dört yılda bir ya da her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra gerçekleşiyor. Son yarılanma, blok ödülünün 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürüldüğü 2020 yılında gerçekleşmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail