Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Neden Geriliyor?

Bitcoin fiyatında beklenmeyen gerilemeler devam ediyor.

Kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan son gelişmeler yatırımcıları yakından etkiledi. Bitcoin fiyatının beklenmedik bir şekilde düşüşe geçmesi yatırımcıların istemediği ve beklemediği bir gelişme olurken, birçok yatırımcı ellerindeki kripto parayı satıp satmamak ile ilgili ciddi bir kararsızlık içerisinde kaldı. Bazı kripto para yatırımcıları bu dönemin geçecek olduğunu bildiklerini ve tüm düşüşlere rağmen satış yapmayacak olduklarını ifade ederken, bazıları ise ellerindeki Bitcoin’leri 7.000 dolar sınırından elden çıkardı.

Bitcoin’in neden düştüğü ile ilgili analistler bu dönemde piyasada balinaların devasa satışlar yapıyor olabildikleri gibi yatırımcılarında beklediklerinin olmaması nedeniyle yıl sonu beklentilerinin tutmamasına paralel olarak satış yaptığını belirtti.

Ayrıca ABD’li büyük yatırımcıların sene sonu vergisini daha az ödemek icin BTC fiyatını düşürmüş olabilecekleri ifade ediliyor.

Bu durumların ise fiyatları büyük oranda düşürdüğü ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu