Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Tekrar 6.000 Doların Altına Geriledi!

Bitcoin fiyatı 6.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Önemli seviyeler neler?

Bitcoin’de fiyat geriliyor. Kısa vadede beklentiler düşük iken, yatırımcılar özellikle 6.000 dolar altına düşen fiyatın ne kadar daha gerileyeceği konusunu son derece merak ediyorlar. Bitcoin’de kısa süre içerisinde yaşanacak olan düşüş ve yükseliş eğilimleri geçmişe göre çok daha zor belirlenebiliyor. Bu dönemde yatırımcıların ve kripto para birimi analistlerinin görüşlerinin bir türlü tutmadığı, corona virüsü ve blok ödülü yarılanması nedeniyle fiyatların daha oynak olacağından söz ediliyor.

ABD’li yatırımcıların piyasadan çıkmaya başlaması, Çin’de yatırımcıların Bitcoin yerine dolar varlıklarına ilgi gösteriyor olması gibi sebepler dolayısı ile yakın zamanda Bitcoin fiyatında daha büyük düşüşlerin yaşanabilecek olduğu düşünülüyor.

Ancak bakıldığı zaman bu dönemde toparlanan tek yatırım aracının Bitcoin olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu sebeple son günlerde dünyadaki yatırımcıların dikkatini çeken BTC için güncel direnç seviyeleri 6450 ve 6850 dolar olurken, destek seviyeleri ise 5650 ve dip seviye olarak 4450 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

6450 dolar üzerine çıkılması durumunda fiyatın 7 bin dolarlı seviyelere yükselebileceği fikri hakimken, bu riskli dönemlerde mutlaka stop-loss emirlerinin kullanılması ve plan dahilinde yatırım yapılması öneriliyor.

Güncel Bitcoin fiyatını sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu