Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Yeniden Yükseliyor: 8.200 Dolara Koşuyor!

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükseliyor: 8.200 Dolara Koşuyor!

Takip et

Bitcoin fiyatı son yılların en kötü dönemlerinden birisinden geçiriyor, yatırımcılar kazanamıyor, piyasa giderek geriliyor. Tüm bu olan bitene rağmen kripto para birimi yatırımcıları eldeki kazançların gelecek haftalar ve aylar belki yıllar sonra artarak yükselecek olduğuna inanıyor. Bitcoin fiyatının yükselebileceğine inanan kripto para birimi sahipleri bu dönemde yeni yatırımlar yaparken, bir kısmı ise satış ile birlikte ellerindeki Bitcoin’leri nasıl çıkarabilecek olduklarını düşünüyor. Bitcoin alımı ve satımı arasındaki fark çok fazla olmadığı için ise piyasada fiyatlar normal seviyelerde kalıyor. 8.200 dolara doğru giden Bitcoin güncel piyasa fiyatının henüz çok yükseldiği söylenemez. Zira kripto para birimi yatırımcıları büyük oranda kazançlarının yükselmediğinin farkına varmış durumda ve 200 dolar kadar bir artış piyasa açısından çok da fazla büyük bir artış değil.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ne zaman sona erecek olduğu ve ne zaman eski fiyat seviyesi 10.000 dolara yükselebileceği konusunda olan mevcut soru işaretleri yanıt bulmadıkça bu konuda bazı sorunlar yaşanması da doğal.

200 dolar, 500 dolar veya 600 dolarlık fiyat artışları artık yatırımcılar tarafından pek iyi karşılanmıyor. Yatırımcılar bu fiyat artışlarını yeniden gerileyebilecek fiyat artışları olarak gördüklerinden dolayı pek fazla yatırım yapmayı da bu fiyat artışlarından sonra değerlendirmiyorlar. 9000 dolar seviyesi geçilmedikten sonra yatırımcılar kendilerini güvende hissetmiyor.

Yatırımcı 13 bin doları bekliyor

Kripto para birimi piyasasında en fazla beklenen gelişmelerden bir tanesi ise fiyatın 13 bin dolar seviyesine yükselmesinden geçiyor. 13 bin dolar seviyesi öncesinde fiyatın çok fazla düşüş riski barındırıyor olması nedeniyle yatırımcılar kripto para alımına pek sıcak bakmıyor. Bitcoin fiyatındaki gelişmelere bakılacak olursa bu dönemde 13 bin dolar ise kısa süre içerisinde gerçek olabilecek bir fiyat seviyesi olarak görülmüyor. Zira bakıldığı zaman yatırımcılar 10 bin doları bile kısa süre içerisinde göremezken, 13 bin doların kısa süre içerisinde görülebilecek olduğuna kripto para birimi uzmanları bile inanmıyor.

8.500 dolar sonrası 9 bin dolara kadar olan aralık çok riskli ve bir türlü aşılamayan direnç üzerine direnç hareketliliğinin yaşandığı piyasa fiyatı seviyesi olduğu için 9.500 dolar öncesi pek büyük yatırımcı alım hamleleri olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları