Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Düşüş: BTC 6.800 Dolarda Tutunabilecek Mi?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde büyük bir değer kaybı ile karşı karşıya kaldı.

Bugün 200 dolara yakın değer kaybı ile gündeme gelen Bitcoin için bu 200 dolar değerindeki düşüş kripto para birimi pazarında ciddi bir takım etkilere sebep oldu. Kripto para birimi yatırımcıları bu düşüşlerin ardından harekete geçerken bazı kripto para yatırımcıları ellerindeki kripto paraları satıp satmamak ile ilgili ciddi bir kararsızlık içerisinde kaldı.

Bitcoin’de mevcut düşüşlerin neden dolayı kaynaklandığı merak konusu olurken analistler bu düşüşlerin ardında neler olduğu ile ilgili soru işaretlerine yanıt arıyorlar. Bir süre önce bu konuda analistler fiyat düşüşlerinin yılın sonuna dair beklentilerin azalması ve yıl sonunda beklentilerin asla gerçek olmayacak olduğuna yatırımcıların daha çok ikna olmuş olmasını sebep olarak gösterirken, bazı analistler ise tam tersi iddialar ile gündeme geldiler.

Twitter’da birçok farklı kripto para analistine göre bu düşüşlerin ardında balinaların yılın son günlerine oynaması ve yılın son günlerinde büyük düşüşle sebep olarak bu düşüşlerin ardından 2020 yılında rekor kırılmasına yönelik en dip fiyattan yatırım yapma isteği yatıyor olabilir.

Ayrıca son dönemde özellikle ABD’de kripto paralar üzerinden yıl sonu vergisi veren kurum ve büyük yatırımcıların az vergi vermek için fiyatı düşürebileceği ifade ediliyor.

Bitcoin 6.800 dolara kadar düştü

Bitcoin fiyatının bugün 6.800 dolara kadar düşmüş olması bazı yatırımcılar için büyük bir problem iken, bazıları için ise yeni dönemde en dip fiyattan yatırım yapabilmelerinin önünü açan bir düşüş olmakta. Ancak 6800 dolar seviyesi önemli bir destek olarak görülüyor ve altına düşülmesi durumunda ciddi düşüşlerin tetiklenebileceği öngörülüyor.

Analistler 6800 ve 6450 dolar seviyelerinde önemli ve sert bir destek olduğunu ifade ediyor ve bu seviyenin altına kolay kolay düşülmeyeceğini aktarıyor. Ancak kripto para piyasasında her an her şeyin mümkün olduğunu da bilmekte fayda var.

Öte yandan yatırımcıların bu dönemde destek ve direnç noktalarına göre alım satım yapmaları gerektiği tavsiye edilirken stop-loss emirlerini de kullanmaları öneriliyor.

Son düşüşlerden sonra 187 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin yüzde 67 oranına yükselen piyasa hakimiyeti dikkatlerden kaçmıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu