AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatında Son Durum Ne? Üç Analist Yorumladı

Üç analist Bitcoin fiyatının pozitif yönde büyük bir kırılmanın eşiğinde olduğunu söyledi ve nedenlerini açıkladı.

Küresel finans piyasaları olumsuz piyasa duyarlılığı ve jeopolitik belirsizlik içerisinde bulunurken Bitcoin ve diğer kripto paralar bulunduğumuz haftada küçük çaplı bir ralli yaşadı.

“45.000 Dolar Aşılırsa 48.000 Dolar ile 50.000 Dolar Arasına Yerleşilir”

Tokyo merkezli kripto para borsası piyasa analisti Yuya Hasegawa, yaptığı açıklamasında kripto adaptasyonundaki ve piyasa temellerindeki pozitif gelişmelerin Bitcoin için bir pozitif kırılmaya dönüşebileceğini söyledi.

Hasegawa, BTC fiyatının 45.000 doları aşması durumunda kısa vadede 48.000 dolar ile 50.000 dolar arasına bir yerleşme ihtimali görüyor. Bununla birlikte analist, 45.000 dolar seviyesinin aşılamaması durumunda ise 42.000 dolara kadar inişin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

“Exxon Mobil’in Bitcoin Adımı Boğa Lehine Bir Sinyal”

İngiltere merkezli dijital varlık şirketi GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou ise dünyanın en büyük kripto parasındaki son yükselişin “BTC’nin petrol ile bağlantılı bir varlık” haline gelme ihtimali sayesinde yaşanmış olabileceğini söyledi.

Bilindiği üzere petrol devi Exxon Mobil, üretim sırasında ortaya çıkan fazla gazın Bitcoin madencileri için enerji olarak kullanılmasına dair bir plan hazırlamıştı. Exxon’un bu plan üzerinde 2021 yılının Ocak ayından bu yana çalıştığı öğrenilmişti.

İlgili Haber
ABD'li Petrol Devinden Bitcoin Hamlesi!

Sotiriou, paylaştığı notunda, dünyanın en büyük dördüncü petrol şirketinin BTC’yi kullanacak olmasını oldukça boğa lehine bir sinyal olarak niteledi.

“BTC Fiyatı Tarihsel Olarak Nisan-Mayıs Aylarında Yüksek Performans Gösterdi”

Fundstrat Global Advisors şirketinde dijital varlıklar sorumlusu Sean Farrell ise yaptığı açıklamasında tarihsel verilerin de önümüzdeki iki ay boyunca BTC için pozitif bir görünüm sinyali verdiğini iddia etti.

Son beş yılın aylık getiri oranlarını inceleyen analist, Nisan ve Mayıs aylarında tarihsel olarak hem Bitcoin’in hem de Ethereum’un yüksek performans gösterdiğini söyledi.

BTC ve ETH’nin Nisan aylarında gösterdiği ortalama ve medyan performansı ortaya koyan grafik.

Elbette bu zaman aralıklarındaki yüksek performansa neden olabilecek birçok faktör bulunsa da Farrell bu aylarda vergi nedenleriyle kripto paralara akan fonların artması nedeniyle yükselişlerin yaşanmış olabileceğini belirtti:

“Mali yılın sona ermesi ile birlikte bireysel yatırımcılar kripto paralara ne kadar sermaye ayırabilecekleri konusunda net bir fikre sahip oluyorlar ve bu da muhtemelen fiyat hareketinde olumlu olarak etkisini gösteriyor.”

İlgili Haber
Onchain Momentum İndikatörlerine Göre Bitcoin "Pozitif Uyumsuzluk" Gösteriyor

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu