AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatını Düşüren Sebepler Neler? – BTC Fiyatı Neden Düştü?

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşün nedeni merak edilirken, özellikle de son günlerdeki düşüşlerin ardında neler olduğu merak konusu olmuş durumda.

Bitcoin fiyatında son günlerde yaşanan düşüşler herkesin malumu. Çok sayıda yatırımcı kısa süre içerisinde yüzlerce dolar değer kaybeden lider kripto para biriminin daha ne kadar süre boyunca düşecek olduğunu merak ederken, birçok yatırımcı ise kısa süre içerisinde elindeki varlıkları satmama kararı ve bekleme yönünde hareket etme kararı almıştı.

Bir süredir yaşanan düşüşlerin ardında olan sebepler merak edilirken, özellikle de en büyük nedenin ne olduğu ile ilgili soru işaretlerine yanıt aranıyor.

ABD Seçimleri

Joe Biden oyunu kullandıktan sonra açıklamada bulunmadı ve kime oy verdiğini söylemedi. Ancak asıl önemli olan bu değil, son günlerde Başkan Trump’ın Biden’e göre çok daha aktif çalışıyor olduğu haberleri ve Amerikan medyasında yapılan anketlerde aradaki farkın değişimi göze çarpıyor. Belirsizlik giderek daha fazla artarken yaşanan bu artış ise beraberinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına yansıyor.

Çinli Madencilerin Satışı

Çinli kripto para birimi madencilerinin bu dönemde yüklü miktarda satış yaptıkları belirtiliyor. İddialar, madencilerin satış yapmaya devam ettikçe Bitcoin fiyatının büyük oranda olmasa da beklenenden daha fazla düşüş yaşaması yönünde hareket sergilemesine yol açtığı yönünde.

Coronavirüs Yasakları

Almanya, Fransa ve Rusya gibi ülkeler coronavirüs yasaklarını genişletti ve coronavirüs patlaması yaşanıyor. Coronavirüs özellikle güvenilir liman olarak bilinen altına daha çok sayıda insanın ilgi göstermesi ile sonuçlanırken, özellikle de son dönemde altına daha çok ilgi olduğuna dair iddialar mevcut.

Coronavirüs vaka sayısında yaşanan artışın Bitcoin ve diğer yatırımlara bakış açısını çok kötü etkilemedi, aksine normal şartlarda daha olumlu etkilediği belirtilirken, şimdilik altına daha çok ilgi gösterilmesinin sebebi olarak ise endişenin birinci neden olduğu iddia edilmekte.

Bugün gün içerisinde tekrar yükseliş eğilimi gösteren BTC an itibarı ile 13.450 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu