AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Fiyatını Zirveye Taşıyacak Gelişme Belli Oldu! – Bu Hafta Bunları Takip Eden Yatırımcılar Kazanacak! – Ünlü Analistler Ne Önerdi? – 26 Ekim

Bitcoin fiyatını etkileyecek olan gelişmeler belli oldu.

26 Ekim haftasında neler yaşanacak? Bitcoin fiyatında neler görülecek? Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatını yakından ve derinden etkilemesi beklenen gelişmeler neler olacak? Ünlü analistler Bitcoin fiyatı hakkında ne söyledi?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta yatırımcılarına beklenenden daha fazla kazandırdı. Lider kripto para biriminin yükselişleri birbiri ardına yaşandı ve sonucunda kazanan taraf yatırımcılar oldu. Bitcoin fiyatında beklentiler düşüş yönünde olmasına rağmen değerlendirmelere bakılırsa fiyatı arttırabilecek bomba gelişmeler yolda…

Amerika’da Yaşanan Tartışmalar

Şüphesiz ABD’de yaşanacak olan başkanlık tartışmaları bu hafta son kez alevlenecek. Seçimlere çok kısa bir süre kaldı ve ABD’li 2 adayın bu hafta tartışmalarında rekor düzeyde artış olması bekleniyor. Başkan Trump’ın Azerbaycan ve Ermenistan’a dönük yaptırımlar uygulamasının bile mümkün olabileceği, son dakika gelişmesi olarak beklenmedik kararnameler imzalamasının mümkün olabileceği tartışılıyor.

Tüm bunların Bitcoin ve altcoin fiyatlarını yakından etkileyecek olduğuna değinen kripto para birimi analistleri, “fiyatın düşmesi ve yükselmesini belirleyecek en önemli unsur ABD’den gelecek olan haberler olacak. Bu hafta en çok dikkat edilmesi gereken değer ve ilgi odağı ABD olmalı” diyor.

Çin’in Eylemleri

Çin Devlet Başkanı Xi, bir süredir ABD başkanlık seçimleri nedeniyle ülkesindeki askerlere “savaşa hazır olun!” çağrıları yapıyor. ABD’nin kısa süre önce Tayvan’a dönük olarak yeni roketlerin satışını onaylaması özellikle Çin yönetiminin tepkisini çekerken, bununla birlikte Çin’e yönelik olarak ABD tarafından herhangi bir adım atılmamasına rağmen Çin’in bu adımlarının ülkedeki 3 milyonu aşkın kripto para yatırımcılarının daha fazla Bitcoin almasına sebep olabileceği iddia ediliyor.

Brexit Tartışmaları

Brexit tartışmalarında bu haftanın daha zorlu geçmesi bekleniyor. İngiltere yönetiminin özellikle anlaşmalar konusunda AB ile ortak hareket etmemesi, gümrük ve ticaret anlaşmalarında sorunlar yaşanmasının bu hafta yeniden gündeme gelmesi ve AB üyesi ülkeler tarafından yeniden görüşmelerin yapılması bekleniyor. Bu durumun kripto para piyasalarını özellikle Londra söz konusu olunca büyük oranda etkilemesinin mümkün olabileceği belirtilmekte.

Kapılar Açıldı: Hong Kong’dan Milyonlarca İnsan Taşınacak

Pekin yönetimini bundan sonra daha zorlu süreç bekliyor. İngiltere ve Kanada, Hong Kong’da yaşayan 1 milyonu aşkın insana oturum izni vermek ve çalışma hakkı vermek için vize türleri çıkaracaklarını açıkladı. Özellikle Kanada tarafından yapılan açıklamada “300 bini aşkın Kanada asıllı Hong Kong vatandaşına çağrıda bulunuyoruz. Onlara iltica hakkı tanıyoruz” açıklaması yapıldı. Bu durum Pekin yönetiminin tepkisini çekerken, özellikle de milyarlarca dolarlık kripto para yatırımına sahip olan Hong Kong vatandaşlarının ellerindeki varlıkları satıp Kanada Doları alması ya da dolara çevirmesinin mümkün olabileceği, bu durumun piyasalarda düşüş ve yükselişler arasında karmaşa yaratabileceği iddia edildi.

Coronavirüs Gelişmeleri

Eğer ki Avrupa ülkeleri ve diğer ülkelerde coronavirüs patlaması devam ederse, Türkiye dahil bazı ülkelerde yeni yasakların uygulanabileceği tartışmaları var. Yasakların uygulanması durumunda belirsizliğin kripto paralara ilgiyi ya arttıracağı, ya da azaltacağı tartışılıyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu