AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – Fiyatlar Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

Bitcoin fiyatı yükselecek mi, düşecek mi?

Bitcoin fiyatı çok değer kaybetti ve kripto para birimi yatırımcıları beklemedikleri kadar büyük zararlar ile karşı karşıya kaldı. 10.000 doların üzerinden düşüş yaşayan Bitcoin yatırımcılarına bu kez çok daha fazla kaybettirirken, 8.000 dolara kadar düşüş yaşaması yatırımcıların aklında bazı soru işaretlerine neden oldu.

Piyasa hacmi 40 milyar doların üzerinde değer kaybetti ve piyasa hacmi 269 milyar dolar seviyesinden 220 milyar dolar seviyesine kadar geriledi. Yatırımcıların fiyatların düşmesi nedeniyle ellerindeki kripto paraların ne olabileceği konusunda düşündükleri ise kısa vadede kazanç elde edip edemeyecekleri yönünde oldu.

Bitcoin fiyatının bu kadar fazla düşüş yaşaması çok sayıda kripto para birimi sahibinin aklında ”neden bu kadar düşüş oldu?” sorusunu getirdi ve doğal olarak kripto para birimi yatırımcıları fiyatların bu kadar düşecek olduğunu beklemezdi.

10.500 dolardan hemen sonra 10.000 dolara ve ardından 10.250 dolara giden bu süreçte kripto para birimi yatırımcıları fiyatların yükselip yükselmeyecek olduğunu çok fazla merak ettiler. 10.000 dolara geldiği 2 gün önce ise 10.000 dolar altına düşerek 8.300 dolara kadar geriledi ve fiyat giderek daha fazla düşebilecek bir destek olmayan seviyede.

Bitcoin almanın doğru zamanı mı?

Bitcoin almak için kısa ve orta vadede bugün doğru zaman olmayabilir. Evet fiyatlar düşük olabilir ancak kripto para birimi yatırımcıları fiyatların bu kadar düşük olduğu bir piyasa ortamında beklemedikleri sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Bitcoin fiyatının düşüşünün 8.000 dolara kadar devam etmesi riski bulunduğu için bu dönemde yatırımcıların yatırım yapması yerine daha sonra 1 ay kadar bir süre içerisinde kripto para birimine yatırım yapmaları daha doğru bir hamle olabilir. Bitcoin yatırımcıları doğru kararlar verebilir ve doğru fiyatlardan Bitcoin yatırımı yapabilirler ise kendileri daha çok para kazanabilirler.

Fiyatın düşüp düşmeyecek olduğunu büyük kripto para birimi balinaları belirleyecek olduğundan dolayı bu kimselerin nasıl kararlar verecek olduklarına dikkat etmek gerekiyor ve fiyatların ne kadar yükselecek olduğunu da piyasa fiyatı üzerinde ve analistlerin açıklamalarını da takip ederek bilmek gerekiyor.

Bitcoin rekor kıracak mı?

Bitcoin 2019 yılında rekor kıramayabilir. Bu yüksek fiyat düşüşü ile beraber kripto para birimi yatırımcıları 8.300 dolara kadar düşen Bitcoin’e sıcak bakmayabilirler ve 13.000 dolar seviyesine ve 15.000 dolar seviyesine çıkabilecek olsa da rekor kırması ve 20 bin dolar ile 40 bin dolar arasında bir seviyelerin 2019 yılında görülmesi pek mümkün olamayabilir. Yatırımcılar doğru hamleler yaparlar ise ve beklediklerinden daha fazlasını bulabilirler ise bu yıl rekor kırması kadar büyük bir kazanç elde edemeyebilirler ancak çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı daha fazla kazanç elde edebilir.

Bitcoin almanın en doğru zamanı bundan bir süre sonra piyasanın daha sakin olduğu ve nispeten daha yüksek bile olsa daha garanti olan piyasa fiyatından yatırım yapmak olsa gerek. Zira çok sayıda Bitcoin yatırımcısı bu dönemde panik satışlar ile zarar etmeye devam ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu