AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 8.200 Dolara Yükseldi! – Bitcoin 6.300 Dolara Mı Düşecek?

Bitcoin fiyatı yeniden yükselişe geçti ve 250 dolar kazanç ile 8.250 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin fiyatı son günlerde düşüyor ve yatırımcılarının tepkisini çekiyor. Kripto para biriminin değerinin bu kadar fazla düşmesi nedeniyle yatırımcılar piyasa hacminin ve piyasa fiyatının düşmesinin ardında olan sebepleri merak ederken, piyasanın ne zaman tamamen düzelecek olduğunu merak ediyorlar. Bitcoin kısa süre içerisinde 11.000 dolardan düştü ve 14.000 dolar seviyesine gidecek olduğu 13.000 dolar seviyesinde de buna benzer bir düşüş ile yatırımcılarına kayıp yaşatmıştı. Balinaların ve Bakkt vadelililerinin fiyat düşüşünde etkisinin çok büyük olduğu ifade edilirken kripto para birimi yatırımcıları tekrar yükselişin ne zaman başlayacağını merak etmekteler.

Bitcoin güncel fiyatı 8.250 dolardan kendisine alıcı bulurken kısa süre içerisinde neler olacağını kesin olarak bilen bir kimse yok.

Bitcoin 6.300 dolara düşebilir mi?

Bitcoin hakkında en önemli gündemde olan iddialardan Bitcoin 6.300 dolar seviyesine düşecek iddiası. Eğer bu iddia gerçek olursa yatırımcıların piyasadan kaçacak oldukları ve 7.000 dolara düşüş olursa 6.300 dolara düşüşün neredeyse kesin olarak yaşanabilecek olduğu iddia ediliyor. Kesin bilinmemekle birlikte 7.000 dolar seviyesine düşüş yaşanır ve kripto para biriminin değeri 7.000 dolar seviyesinin altına gerilemeye başlarsa 6.300 dolar kısa süre için de olsa görülebilir. Bitcoin fiyatının düşüşünü engelleyen en önemli etkenlerden bir tanesi olan Bitcoin yatırımcılarının fiyatların yükselebilecek olduğuna inanmaları ve balinaların daha büyük satışları kendilerinin kaybetme çekincesi nedeniyle satış yapmaması.

Eğer kısa süre içerisinde Bitcoin fiyatı düşüşe geçer ve 7.500 dolarlı seviyeleri görürse yine analistlerin söylediğine göre teknik Bitcoin analiz çizelgelerinde kripto para biriminin bu fiyat seviyesine düşüşü normal olarak görülüyor. En kritik eşik olarak 7.300 dolar seviyesi gösterilirken, bu seviyeden sonra ise 7.000 doların kritik olduğu iddia edildi.

1 ay içerisinde Bitcoin fiyatı en yüksek 10.876 dolar seviyesini görmüş ve ardından düşüşler başlamış. En yüksek 11.000 dolar seviyesine yakın olarak 11.000 dolar desteğini aşamayarak direnç engeline takılmış ve yatırımcıların etkisi mi yoksa balinaların etkisi mi bilinmeyen bir nedenle 11.000 dolar seviyesini alımların satışlara karşı güç gösterisi yapamaması nedeniyle 11.000 doları görememiş.

Bitcoin 10.000 dolara en erken ne zaman geri yükselebilir?

Bitcoin fiyatı 10 bin dolara yükselecek mi? Yatırımcıların en fazla sordukları sorular arasında top3 arasında yerini alan bu soruya kripto para birimi analistleri fiyatın bir günde bile 10.000 dolara yükselebileceğini ancak 8.250 dolardan sonra 1.750 dolar kadar bir değer kazanmasının birkaç gün içerisinde mümkün olabileceğini, Bakkt etkisinin geçmesi ile fiyatın yeniden 10.000 dolar seviyelerine yükseliş gösterebilecek olduğunu tahmin ediyorlar. Bitcoin fiyatındaki 10.000 dolar engelinin önünde olan balinalarında bu yükselişleri desteklemesi gerek.

10.000 dolardan daha önemli ve daha fazla bu fiyat seviyesini etkileyen fiyat ise 9.000 dolar. Eğer 9.000 dolar direnci kırılamazsa ve 9.000 dolarda destek kazanılamaz ise kripto para birimi fiyatlarının daha uzun süre 10.000 doları görmemesi mümkün olabilir. Bitcoin açısından bakarsak kripto para piyasası hacminin giderek düştüğü son günlerde fiyatlar düşse de yatırımcı desteği sürüyor ve alımlar sürdüğü için bu fiyat seviyesinden daha düşük seviyelere düşüş olmuyor.

Bitcoin’e 8.250 dolardan yatırım yapılır mı?

Bitcoin alacak olanlar için en önemli soru ”Bugün Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?” sorusu olsa gerek. Bu kez 8.250 dolardan kısa vadeli yatırım yapmak çok büyük bir risk almış olsanız da kısa sürede 10.000 dolara yükseliş olabileceğini iddia eden kripto para analistlerinin açıklamalarına bakıldığında mümkün olabileceği için yatırım yapılabilir bir fiyat. Eğer orta ve uzun vadeli bir Bitcoin yatırımı yapacaksanız en düşük fiyat bu seviye olabileceği için hemen yatırım yapmak en doğru karar olabilir. Ancak kısa vadeli olarak paranızın daha fazla değer kaybı ile karşı karşıya kalabilecek olduğunu bilmeniz ve fiyatın gerilemesinin mümkün olduğunu görerek 8.250 dolardan yatırım yapmanız olası bir düşüş karşısında üzülmenizi engelleyebilir.

Öte yandan analistler 2020’de yaşanacak halving olayının etkilerini olumlu bir şekilde sene sonuna kadar görmeyi bekliyor.

8.250 dolardan hemen sonra fiyatlar 7.300 dolara da düşebilir ve bu bir gecede sadece 1 dakika kadar kısa süre içerisinde olabilecek bir gelişme. Aynı zamanda bu gece 8.250 dolardan 10.250 dolar seviyesine yükselmesi de mümkün olan Bitcoin için hiçbir zaman ”kesin yatırım yap kazan” diye bir garanti verilmesi mümkün olamaz.

Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanan güncel Bitcoin teknik analizleri sadece bilgi verme amacı ile hazırlanmaktadır. Yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayan Bitcoin güncel fiyat analizi içerikleri güncel Bitcoin piyasa durumunu yansıtmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu