bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Hakimiyeti Düşüyor Para Altcoinlere Akıyor, Fiyatlar Yükselecek Mi?

Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor Para Altcoinlere Akıyor, Fiyatlar Yükselecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırımcılar 2020 yılında kendilerini büyük olmasa bile etkili yükselişler içerisinde buldu ve giderek daha fazla artan kripto para birimi fiyatları yatırımcıların ilgisini çekti. Çok sayıda kripto para birimi sahibi kısa vadede daha fazla kazanç elde edebileceğine inanmaya başlarken, bir grup kripto para birimi yatırımcısı ise kısa vadeli bu yükselişlerin bir süre sonra tam tersi etki gösterecek olduğuna inanıyor.

Altcoin sahibi olan birçok kripto para birimi sahibi kısa süre içerisinde beklentilerinin düştüğünden, daha fazla yükseliş beklerken tam tersi düşüşlerin yaşanmaya başladığı konusundan şikayet etmektedir. Ancak bugünlerde fiyat düşüşlerinin bir süredir yaşanmaya devam ediyor olmasının ardında özellikle de yatırımcıların satışlarının olduğu unutulmakta.

Yatırımcılar ellerindeki kripto para birimi yatırımlarının büyük bölümünü tutmayı sürdürüyor olmalarına rağmen, özellikle ETH yatırımcıları ve diğer popüler kripto para birimi altcoin yatırımcıları yüksek fiyatlardan satışlarla kısa günü kurtarmaya ve kar elde etmeye odaklanmaktalar.

Ancak özellikle son birkaç gündür yüzde 64,8 seviyelerine kadar düşen BTC hakimiyeti sebebiyle altcoinlere bir para akışı olduğu kesin. Bugün XRP’de olduğu gibi sıcak para bir bir diğer altcoinlere akıyor ve BTC hakimiyeti bu oranda azalıyor.

Altcoinler Nasıl Şekillenecek?

Bugün için bakıldığında kısa vadede altcoin fiyatlarında bir düşüş yaşanacak olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu düşüşlerin ne kadar süre boyunca devam edecek olduğu veya ne kadar süre sonra fiyatların yükselişe geçecek olduğu hakkında soru işaretlerine henüz yanıt verilemiyor. Analistler BTC fiyatının 9.000 dolar seviyesine gerilemesinin ardından daha fazla düşüşler olursa altcoin piyasasında %6.6 oranında düşüş görülebilecek olduğuna vurgu yapıyor.

Düşüş olması durumunda altcoinlerin de gerileyeceğini ifade eden analistler özellikle nisan ayına kadar BTC’de olacak sert yükselişin sonucunda da altcoinlerin BTC karşısında değer kaybedebileceğini ifade ediyor. Özellikle nisan ayına kadar BTC’de yükseliş bekleyen analistler, bu döneme kadar altcoinlerin BTC karşısında değer kaybedebileceğine değinirken (halving etkisi ile ilgi BTC’de olacağı için), nisan ve mayıs ayında halving etkisinden doğacak kar satışı ve BTC’de gerileme sonrasında altcoin boğasının başlayabileceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları