AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Hakimiyeti Yükselirken Altcoinler Ezildi! Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin ve altcoinlerde düşüş hızlandı.

Bitcoin yeniden 29.000$ altında işlem görürken, altcoinler Ethereum öncülüğünde kanamaya devam ediyor.

Ethereum gün içerisinde 1735$ seviyelerine kadar gerilerken hafta başından itibaren %15 değer kaybetti. Bu süreçte Bitcoin’deki kayıplar %5’le sınırlı kaldı.

Bitcoin’in market hakimiyeti yeniden yükselişe geçerken bugün %46’lara çıktı.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte market hakimiyetinin de artması altcoinlerdeki düşüşü açıklıyor. Altcoinlerden Bitcoin’e geçiş hızlanırken hakimiyet tarafında %47,40 seviyeleri takip edilebilir.

Altcoinler Ethereum öncülüğünde düşerken, marketcapi düşük olan projelerin çok daha sert düştüğünü görüyoruz.

Coinmarketcap verilerine göre ilk 100 kripto para arasında yer alan altcoinlerden son 24 saatte en çok düşenler şunlar;

Fiyat düşerken Bitcoin hakimiyetinin artması geçmişte yaşanmış bazı kötü senaryoları göz önüne getirse de fiyatın 9 haftadır düştüğü gerçeği göz önüne alındığında markete teslim olmadan bir tepki beklemek makul olacaktır.

Bu noktada daha önceki analizimizde aktardığımızda kamanın içerisinde hareket etmeye devam ediyoruz.

Destek olarak 26800$-27.000$ bölgesini takip edeceğiz. Fiyat düşerken RSİ’da oluşan uyumsuzlukta bu bölgeden bir tepki gelebileceğine dair beklentimizi kuvvetlendiriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Düştüğümüz hattı test etmeden ben düşüş beklemiyorum.35 k test edilmek zorunda.Hem boşluk var o kapanacak hemde orası test edilmek zorunda.hatta orayı kırıp bi 42k küçük rallisi yapıp orada malları boşaltıp en büyük tepeyi ora yaparsak şaşırmam benim planım bu.Haziranda bekliyorum bunu o yüzden daha zaman var.42 k da çıkıyoruz diyenleri içeri alıp 18 k yı hiç test etmedik bir test edersek fena olmaz.Bence böyle olacak tabiki yatırım tavsiyesi değildir ama mantıklı olan bu.


Başa dön tuşu