Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Hariç İlk 10 Kripto Para Kötü Bir Senaryo Çiziyor

Bitcoin Hariç İlk 10 Kripto Para Kötü Bir Senaryo Çiziyor

Takip et

Bitcoin her ne kadar 10.000 dolar altına tekrar gerilemiş olsa da orta ve uzun vadeye baktığımızda 3.500 dolar gibi düşük seviyelerinden kısa sürede 10.000 dolarların üzerine çıkmayı başarmıştı. Yüzde 70’lere ulaşan Bitcoin hakimiyeti sebebiyle bu dönemde altcoinler yükseliş gösterse de Bitcoin kadar güçlü yükselişler gösteremedi ve BTC karşısında devamlı olarak değer kaybettiler.

Teknik analiz verilerine bakıldığı zaman ise ilk 10 kripto para içerisinde Bitcoin hariç tüm altcoinler 200 günlük hareketli ortalamasının aşağısında işlem görüyor. Analistler için bu durum altcoinler için oldukça kötü bir geleceğin habercisi olabilir. Bu süreçte kripto para yatırımcıların büyük bir kısmı altcoinlerdeki paralarını BTC’ye aktardı ve aktarmaya devam ediyor.

Bitcoin 200 Günlük Hareketli Ortalama
Altcoin 200 Günlük Hareketli Ortalaması

Uzmanlar özellikle yüzde 70 seviyelerinde olan Bitcoin hakimiyetinin olduğu bu dönemde, altcoin yatırımı yapmanın riskli olduğunu ve BTC hakimiyetinin yüzde 40-45 seviyelerine inmeden altcoinlerde ciddi yükselişlerin görülemeyecek olduğunu ifade ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları