Bitcoin

Bitcoin Hash Oranı 80 Kentilyona Yükseldi!

Bitcoin ağının hash oranı 80 kentilyon saniyeye yükselerek 10 yılın rekorunu kırdı.

Bitcoin fiyatı günlerdir 9.500 doların üzerinde seyrederken, milyarlarca dolarlık kripto para birimi yatırımı hem alınıyor, hem satılıyor. Kripto para birimlerinin giderek değişen değeri nedeniyle yatırımcılarda bu dönemde neler olacağını henüz bilememezlikten yakınırken, binlerce yatırımcının gelecek beklentisi giderek daha fazla artıyor. Bitcoin ağının hash oranı bugün 80 kentilyon saniyeye yükselerek hem 10 yılın rekorunu kırdı, hem ağın saldırılara karşı daha korumalı olmasını sağladı.

%51 saldırısı gibi saldırılara karşı hash oranı son derece önem taşırken, 80 kentilyon saniyeye çıkan hash oranının hem yatırımcılar, hem madenciler açısından oldukça fazla güven verici bir hamle olduğu ifade edildi. Ağın daha güvenli olmasında payı son derece fazla olan ve kripto para yatırımcılarının korunmasında rolü olan hash oranının geçtiğimiz yıl Ağustos ayında bu değerin oldukça altındaydı.

Bitcoin hash oranı 80 kentilyonun üzerine de yakın zamanda eğer fiyatlar böyle hızlı artmaya, madenciler için güven vermeye devam ederse mümkün olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı