BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin Hash Rate’i Rekora Doymuyor!

Blok ödülü yarılanması zamanı yaklaştıkça Hash Rate rekor üstüne rekor kırıyor.

Kısa bir süre önce Bitcoin ağında tüm zamanların en yüksek hash rate seviyesi yaşandı. Bu yeni rekor, Bitcoin ağındaki madencilerin sıkı şekilde çalıştıklarını gösteriyor aslında. Fiyat olarak çok büyük bir yükseliş yaşanmasa da madenciler açısından bakıldığında durum çok farklı.

1 Ocak’ta 119 TH/s’ye çıkan Bitcoin hash rate oranı 2020’ye rekorla merhaba derken olayın üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen yeni bir rekor haberi daha geldi. Yeni rekor oranı: 120 TH/s

Bilindiği gibi Bitcoin mayıs ayında blok ödülü yarılanması yaşayacak ve bu durum blok ödülü miktarını yarı oranda düşürecek ve ödül 6.25 BTC olacak. Bu da madenciler arasındaki rekabeti ikiye katlayacak. Madalyonun bu kısmı göz önünde bulundurulduğunda madencilerin şu anda hummalı bir çalışma içerisinde oldukları yorumunda bulunmak çok da yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu