Bitcoin

Bitcoin İçin 2020’nin İlk 3 Ayı Nasıl Geçecek?

Bitcoin 2020 yılında yatırımcılarına nasıl bir dönem yaşatacak merak ediliyor.

3 ay içerisinde neler göreceği büyük bir merak konusu olan Bitcoin, Ocak ve Mart ayları arasında yatırımcılarına neler yaşatacak olduğu birçok kişi tarafından konuşulmaya başlandı bile. Bir kısım uzman 2020 senesinin kripto paralar için çok iyi geçeceğini savunurken bir kısım ile kötü geçecek şeklinde ifadeler kullanıyor.

Her ne kadar analistler günlük ve birkaç haftalık gibi kısa vadeli tahminler belirtmekten kaçınıyor olsa da genel görüş Bitcoin’in önümüzdeki dönemde değer kazanacağı yönünde.

Önümüzdeki süreçteki önemli konulara bakılacak olursa, SEC tarafından Şubat 2020’de verilmesi beklenen ETF kararının olduğu görülüyor. Ancak SEC’in henüz herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamayacağı düşünülüyor.

En önemli konu olarak ise hiç şüphesiz Mayıs ayında olacak olan Bitcoin halving (yarılanma) olayı gösteriliyor. Uzmanlara göre halvingin olacağı mayıs ayına kadar Bitcoin’de bir fiyatlanma görülebilir. “Haberi duyunca al gerçekleşince sat” mantığına göre mayıs ayına kadar BTC fiyatının artacağını tahmin eden uzmanlar ciddi yükselişlerin bu süreçte görülebileceğini ifade ediyor.

Ancak analistler halvingden sonra yüzde 60’lara yakın bir düşüşün ani olarak gerçekleşebileceğini ve fiyat toparlanmasının görülebileceğine de dikkat çekiyor.

Genel görüş BTC fiyatının sene içerisinde artacağı ve en az 14.000 dolarlara kadar yükseleceği yönünde olsa da kripto para piyasasında neyin ne zaman olacağı asla kesin değil.

Uzmanların 2020 yılı için beklediği önemli olayları daha detaylı öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu