AnalizBitcoin

Bitcoin Kapsamlı Analizi (1 Ağustos – 7 Eylül)

Nexo

Bitcoin fiyat analizi son zamanlarda yatırımcıları korkutan ve endişelendiren analizlerden birisi oluyor. Bitcoin analizi, son zamanlarda önem taşıdığından dolayı yatırımcılara yön veren ve yol gösteren analizlerden olmakla birlikte fiyat ve piyasa durumunu en yakından gözlemleyebilecek içeriklerden oluyor.

1 Ağustos tarihinden 7 Eylül tarihine kadar grafiklere bakıldığında fiyatın hiç iyi görünmediği ve istenen seviyelerin henüz daha çok uzağında olduğu göze çarpıyor. 8.000 dolar seviyesini bu sürede aşamayan Bitcoin’in kısa vadeli olarak 7.800 dolara kadar yükseldiği, güncel seviyenin ise 6.400 dolar civarında olabildiği görülüyor.

BTC yükselmedi, düştü

1 aylık süre zarfında yükselmek yerine düşüş sergileyen Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasının arkasında yatan sebeplerden bir tanesi fiyatın aşırı oynak olması ve ani satış oranlarında düşüşlerin etkisi ve yükselme beklentilerinin bir türlü tutmaması dolayısı ile olduğu düşünülüyor. 30 günlük Bitcoin analizinde ortalama fiyat seviyesinin 6.400 dolar civarında olması da gelecek birkaç haftalık sürede beklenen 8.300 dolarlık zirvenin zor olduğunu ve olması için fiyat destekleri ve 7.000 dolar sınırının en az 300 dolar üzerinde bir fiyat etiketi ile aşılması gerektiğini doğruluyor.

Bu seviyelerdeki en önemli direnç noktası 6800 dolar olarak karşımıza çıkarken bir sonraki önemli seviye ise 7500 dolar seviyesi. Ancak fiyatın psikolojik destek olan 6000 doların altına sarkması durumunda ciddi düşüşlerin olabileceği öngörülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı