AltcoinBitcoin

Bitcoin İçin Kısa Vade Öngörüsü Ne? Sıradaki Durak Neresi?

8800 dolar seviyelerinde kalan BTC'de yakın vadede neler bekleniyor? Önemli destek ve direnç noktaları neler?

Yeni yıla 7100 dolar seviyelerinde başlayan Bitcoin, ocak ayının yarısına kadar iyi bir performans sergiledi. Sene başında yatırım yapan yatırımcısına an itibarı ile yaklaşık yüzde 25’lik bir kar sağlayan BTC, İran ve ABD arasındaki gerginlik sebebiyle yükselişe geçmişti.

Son senelerde altın ve gümüş madenleri ile paralel şekilde hareket eden Bitcoin’de 9000 ila 9600 dolar seviyesi önemli olarak görülürken bu seviye aralığında en dikkat çeken alan ise 9200 dolar civarı. Günlük grafiğe bakıldığı zaman 2019 senesinde de bu seviyenin defalarca hem direnç hem destek olarak test edildiği görülüyor. Bu bağlamda uzmanlara göre BTC’nin karşısındaki en önemli direnç seviyesinin 9200 dolar olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin 1 Günlük Grafik

Öte yandan bu seviyeye direk bir yükselişin olmayacağını düşünen analistler 8450 dolar seviyelerine kadar bir toparlanmanın görülebileceğini ifade ediyor.

Eğer 8450 dolar desteğinin altına düşülürse 7550 dolar seviyelerine gerileme olabileceğine dikkat çeken uzmanlar destek ve direnç seviyelerini bu şekilde ifade ediyorlar.

Öte yandan uzmanlar yatırımcılara mutlaka stop-loss emir kullanılmasını ve destek direnç noktalarına göre hareket edilmesi gerekiğini hatırlatıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu