BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Borsalarına Yeni Çin Darbesi!

CnLedger, attığı son tweet'le gündemi gelişmelerden haberdar etti.

Çin’in önde gelen blockchain haber kuruluşlarından CnLedger son attığı Tweet’le ülke içindeki 173 kripto para borsası ve token platformunun kapatıldığını ifade etti.

Bu gelişme bazı kesimlerce olumsuz olarak görülse de genel görüşe göre Çin hükümetinin nihayet kripto para piyasasındaki tüm rakiplerini ekarte ederek piyasaya sürülmesi planlanan stable coine şans vereceği ihtimalini güçlendirdi yönünde.

Geçtiğimiz hafta yasa dışı Bitcoin ticaretini durdurmak için yapılan planlamalar hakkında kamuoyuna bilgi verilmişti. Kripto para borsalarıyla alakalı alınması planlanan sert önlemlerden bahsedilmiş, sektördeki riskler hesaba katıldığında kripto alım satım işlemlerinde yasak ve teftişlere gidileceği Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından duyurmuştu.

Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain teknolojisi karşı sergilediği olumlu tutum sonrası ülkedeki kripto para spekülasyonu arttı fakat bugün hükümet dijital borsa platformuna karşı cephe aldı.

Çin’in bu kararı almasından önce Pekin merkezli bir kripto para birimi olan BISS kapatılmış ve tutuklamalar olmuştu.

İlgili Haber
Çin'den Yeni Yasaklama Hamlesi: BISS Borsası Kapatıldı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu