HaberlerSatoshi Nakamoto

Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto Geri Mi Geldi?

Geçen günlerde yapılan bir habere göre Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’nun geri döndüğü iddia edildi. İddiaların yaşanmasının kaynağı ise Cuma günü bir internet sitesi üzerinden yayınlanan bir mesaj oldu.

Nakamotofamilyfoundation.org adlı internet sitesine girildiğinde Nakamoto’nun ağzından “En çok sorulan soru ve cevaplardan bazıları ile kısa bir hikaye. İnsanların ve gerçeklerin bilinmesini istiyorum.” yazısı insanları karşılıyor. Ardından kitaptan bir alıntının yer aldığı 21 sayfalık bir pdf siteye giren kişilere sunulmuş durumda.

İlgili internet sitesinden kitabı gerçekten Nakamoto’nun çıkardığını ispat eden bir kriptogram bile mevcut.

Kitap Çıkacak Mı?

Eğer iddialar doğru ise dünyanın dört bir yanından çoğu kripto para takipçisinin bu kitabı okumak isteyeceği aşikar. Çoğu kez bir çok kişi “Ben Satoshi Nakamoto’yum” iddiaları ile basına bazı açıklamalar yapmıştı. Fakat uzmanlar 2008 yılında Bitcoin’i anlatan pdf deki yazı dilini ve iddia eden kişilerin yazı dillerini incelediklerinde bu kişilerin hepsinin yalancı olduğu ortaya çıktı ve hala Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu bilinmiyor.

Uzmanlara göre ilgili sitede yer alan, kitaptan bir kısmın yer aldığı 21 sayfalık pdf incelendiğinde, bu yazı dili ile yıllar önce Nakamoto’nun yazdığı yazı dili birbirine çok benziyor. Hal böyle olunca bu sitenin gerçekten Satoshi Nakamoto tarafından açıldığı şu anda bir çok forumda tartışılıyor.

Kitabın çıkıp çıkmayacağı konusunda kesin bir bilgi verilmedi. Ancak çıkması halinde yine aynı internet sitesi üzerinden Temmuz ayı içerisinde linklerin yayınlanacağı duyuruldu.

Bu arada bahsi geçen site 5 gün önce kayıt ettirilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu