coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Madencileri Tarafından Oluşturulan Satış Baskısı Son 7 Yılın En Düşük Seviyesinde:...

Bitcoin Madencileri Tarafından Oluşturulan Satış Baskısı Son 7 Yılın En Düşük Seviyesinde: Neler Oluyor?

Bitcoin madencileri tarafından BTC fiyatına uygulanan satış baskısı son 7 yılın en düşük seviyesine indi. Anlamı ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant tarafından yakın zamanda yapılan bir analizde, Bitcoin madencilerinin satış baskısının neredeyse yedi yılın en düşük seviyesine ulaştığı ortaya çıktı.

Satış baskısındaki bu önemli düşüş, şu anda 2017’den bu yana en düşük seviyede olan madenci cüzdanlarından borsa cüzdanlarına Bitcoin akışında kendini gösteriyor.

Genel kanının aksine, madenciler aslında her zaman BTC satarlar. Yeni Bitcoinler piyasaya bu şekilde ulaşır. Madencilerden borsalara mevcut sevkiyat akışı aylık ortalama 90 BTC ile yıllardır görülen en düşük seviyede.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Opsiyonları Tarihin En Yüksek Seviyesini Gördü: Anlamı Ne?

Düşük satış baskısına rağmen madencilerin gelirleri son üç aydır artarak yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu Bitcoin piyasası için olumlu bir işaret, çünkü madenciler piyasada sürekli maliyet gerektiren tek kuruluş. Operasyonlarını sürdürmek için elektrik, bakım ve makinelere yatırım yapmaları gerekiyor.

Madencilerin davranışları her zaman belirli bir ölçüde BTC fiyatıyla bağlantılıdır. Şu anda madenciler tarafından tutulan BTC hacmi, toplam Bitcoin dolaşım arzının yaklaşık %9.40’ını oluşturuyor. CryptoQuant tarafından yapılan analizde uzmanlar sonuç olarak, madencilerin düşük satış baskısı ve artan gelirlerle BTC piyasasında olumlu bir eğilime işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail