bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Madencilik Şirketinde Olay: 10.000 Adet Antminer Cihazı Sırra Kadem Bastı

Bitcoin Madencilik Şirketinde Olay: 10.000 Adet Antminer Cihazı Sırra Kadem Bastı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İlk olarak @8BTCnews adlı Twitter kullanıcısı tarafından kamuoyu ile paylaşılan habere göre; Bitmain firması 23 Temmuz 2020 tarihinde Antminer kullanıcılarına gönderdiği mailde, 15-16 Temmuz 2020 tarihinde Moğolistan Özerk Bölgesi’ndeki Zhenglan Madeninde bulunan 10.000 adet Antminer cihazının ortadan kaybolduğunu bildirdi. Konunun güvenlik güçlerine bildirildiğini ve cihazların akıbetini yakından araştırdıklarını bildiren şirket yetkilileri, cihazların bulunması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirttiler.

Bitmain şirketinin ve müşterilerinin bu olay nedeniyle ciddi ekonomik kayıplar yaşadığını belirten yetkililer, cihazların satılmaya çalışması ihtimalini de düşünerek, olaya konu olan cihazların seri numaralarını paylaştı.

Yasa dışı olarak ele geçirildiği belirtilen cihazlar ise şu şekilde:
S17 Pro / 517 / T17 / 15 / T15 / 59 Hidro serisi madencilik makineleri,
Z11 serisi madencilik makineleri ve
Diğer küçük makineler dahil olmak üzere tüm madencilik makineleri

Şirket yetkilileri konu ile ilgili ipucu ve bilgisi bulunanların kendileri ile iletişime geçmesi için ayrıca çağrıda bulundu.

Kayıp cihazların bulunamaması durumunda şirketin aldığı siparişleri yetiştirip yetiştiremeyeceği ise büyük bir soru işareti olarak cevaplanmayı bekliyor.

Bilindiği üzere, Çinli madencilik devi Bitmain bir süredir şirket içi çekişmeler ile gündemdeydi. Yakın zamanda enerjisini bu tür iç çatışmalara ayıran şirketin, şimdi de kayıp cihazlarla ilgili gündemde olması şirkete büyük ölçüde zarar verebilir. Birçok kullanıcı kayıp cihaz olayının şirket içi çatışma ile bağlantılı olduğu yorumunu yapsa da bu konuda henüz bir haber paylaşılmadı. Madenciler de Bitmain dramalarının bir süre daha devam edeceği görüşü hakim.

Kullanıcıların olaya ilişkin adli vakaya dahil olmamaları için yakın zamanda 2. el olarak alacakları  Antminer cihazlarının seri numaralarını Bitmain resmî internet sitesi üzerinden sorgulayarak alışveriş yapmalarının sağlıklı olacağı kanaatindeyiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları