BitcoinHaberler

Bitcoin Madencilik Zorluğunun Düşüşü Balinaları Harekete Mi Geçirdi?

Bitcoin hash oranı son 19 ayın en düşük seviyesini gördü, madencilik zorluğu yüzde 28 düştü. Peki, bu ne anlama geliyor?

Çin’in baskıcı tavrı sonrası ülkede yasaklanan Bitcoin madencilik faaliyetlerinin ülke dışına çıkması, artık daha az madencinin faaliyet göstermesine yol açtı. Bunun da etkisiyle toplam hash rate oranında da ciddi düşüş kaydedildi. Nitekim 19 ayın en düşük seviyesine (87,6 TH/sn) ulaşılmış oldu.

Dolayısıyla Bitcoin madencilik zorluğunun da %28 oranında düşmüş olması Bitcoin’in konsolidesinin devam etmesine neden oldu. BTC an itibarı ile 31.400 ile 40.550 dolar arasında konsolide oluyor.

Öte yandan BTC fiyatının 64 bin doları görmesinden bu yana kaybedilen değerin bir sonucu olarak borsalarda tutulan BTC miktarı da 6 ayın en düşük seviyesine ulaşmış durumda.

Ancak bu durumu son derece olumlu şekilde yorumlayan analiz şirketi Santiment, Twitter’da paylaştığı bir iletide lider kripto para biriminin borsalardaki arz oranının ocak ayından bu yana ciddi şekilde düştüğünü ve bu düşüşün umut verici olduğunu belirtti.

Santiment’e göre arzın düşüşü genel olarak daha büyük BTC satışlarının gerçekleşme ihtimalini azaltıyor.

Gördüğü zirveden yaklaşık olarak %47 düşük bir değerde seyreden ve an itibarı ile 33.500 bin doların üzerinde işlem gören lider kripto para birimi, son günlerde oldukça fazla depolanıyor.

Nitekim Bitcoin balinalarının da etkisiyle yalnızca 1 günde 60 bini aşkın BTC alımı gerçekleşti. Bu da yine Bitcoin yatırımcıları için iyi bir haber çünkü bu kadar çok depolanıyor oluşu BTC değerinin yakın zamanda artabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu