Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Almak Mı, Altcoin Almak Mı Daha Çok Kazandırır?

Bitcoin Almak Mı, Altcoin Almak Mı Daha Çok Kazandırır?

Takip et

Bitcoin ve altcoin arasında kararsız kalanlar arasındaysanız bu konuda yapmanız gereken basit. Bir karar vermek. ”Zaten karar veremediğimiz için buraya geldik ve okuyoruz” diyorsanız karar vermenize yardımcı olacak bu rehber ile birlikte Bitcoin ve altcoin arasında tercih yapmak daha kolay olacak.

Bitcoin almak ve altcoin almak ile ilgili büyük bir karar verme zorluğu çekmeye başladıysanız orada durun. Öncelikle bu piyasanın en büyüklerinden değil, en büyüğü olanın Bitcoin olduğunu görerek işe başlayın. Bitcoin çökerse tüm altcoin kripto para birimlerinin çökecek olduğunu bilin ve buna hazırlıklı olarak harekete geçin. Aksi durumda Bitcoin ve altcoin arasında karar vermek sizin için çok daha zor olacaktır.

Özellikle son dönemde sosyal medya hesaplarında yatırımcılar bu konu ile ilgili görüşlerini beyan ediyor. Özellikle 2017’den sonra piyasaya giren kişiler yeni çıkan birçok altcoine ICO döneminde yatırım yaptıklarını veya mevcut altcoinleri de çok yüksek fiyatlardan aldıklarını beyan ederek zarar ettiklerini söylüyorlar.

Özellikle kripto para sektörüne girdikten beri zarar eden yatırımcılar, gerçek kripto paranın BTC olduğunu ve baştan beri eğer Bitcoin’e yatırım yapmaya devam etmiş olsalar bu kadar zarar etmeyeceklerini hatta kar edeceklerini dile getiriyorlar.

Altcoin daha riskli ve daha az kazanç sağlayabilir

Altcoinlerin hepsi fiyat olarak piyasada çoğu zaman Bitcoin’in fiyatını ve piyasa oran ve hacimlerini takip ederler. Bunu arz ve talebe göre belirlerler. En büyük altcoin olan Ethereum ile sektörü domine eden Bitcoin arasında milyarlarca doların üzerinde piyasa hacmi farkı var ve bu sebeple altcoin tercih etmek daha fazla risk almak ve daha az kazanç sağlamanıza sebep olabilir.

Tabi ki geçmişte olduğu gibi boğa sezonu dönemlerinde altcoinler BTC karşısında çok fazla değer kazanabilir. Fakat günün sonunda yine kazanan ve piyasayı domine eden şu anda da piyasanın yüzde 66’sına sahip olan Bitcoin olacaktır.

Boğa sezonu dönemlerinde ve piyasasının satış baskısı altında olmadığı dönemlerde tabi ki altcoin yatırımı yapılabilir ancak uzmanlar altcoinlerin Bitcoin’e oranla kat kat daha riskli yatırımlar olduğunu ve genellikle bağımsız şekilde değil BTC’ye göre şekillendiklerini ifade ediyor.

Unutulmaması gerek ki piyasaya ilk girenlerin de, piyasadaki en zengin kişilerin de, altcoin projelerini yapan ve altcoinleri piyasaya süren kişilerin de hesapların Bitcoin var.

Kararı size bıraktık…

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları