Bitcoin

En Doğru Yatırım Altcoin Mi, Bitcoin Mi?

Bitcoin ve altcoin arasında kararsız kalan yatırımcılar kısa, orta ve uzun vadeli olarak hangisini neden tercih etmeli?

Kripto para birimi satın almak istiyor ama hangi kripto para birimine yatırım yapacak olduğunuza karar veremiyor musunuz? Karar vermek için çok uzun süreniz olsa da ne kadar kısa süre içerisinde karar verebilirseniz o kadar hızlı kazanç elde edebileceğinizi unutmadan hareket edin. Kripto para yatırımcılarının kısa ve orta vadeli yatırımlarda özellikle en düşük fiyat seviyesinden yatırım yapması her yatırımcı için oldukça önemli. Eğer kripto para birimi yatırımcısı kazanç elde etmek istiyor ve belirli bir hedef belirlediyse en düşük fiyatı beklemesi de kazanç için en önemli yöntem olabilir.

Bitcoin almak veya altcoin almak her ikisi de kripto para pazarına girmenizi sağlayacak en önemli yatırımlardan birisi belki en önemlisi olabilir. Eğer yatırımcı olmak için Bitcoin ve altcoin arasında kararsız kaldıysanız önce yapılması gereken hangisini alacağınıza karar vermek değil, ne kadar süre içerisinde yatırım yapacak olduğunuza karar vermeniz olmalı. Aksi durumda kazanç elde edebilecek iken, kayıplar yaşamak mümkün olabilir. Eğer XRP konusunda bilgi sahibi ama Bitcoin konusunda bilgi sahibi değilseniz ve XRP’nin fiyatını uzun süredir takip ediyor ve net olmasa da tahmin edebiliyorsanız XRP yatırımı daha doğru bir yatırım olabilir.

Bitcoin her zaman daha fazla piyasayı domine eder

Bitcoin kısa, orta ve uzun vadede her zaman piyasayı daha fazla domine ediyor ve tüm piyasada altcoinler ”Bitcoin’e sormadan” yükselemiyor. Bunu nasıl yapıyor? Eğer sizinde elinizde piyasanın %70 kadarını elde edebilecek para olsaydı sizde bunu yapabilirdiniz. Bitcoin yatırımcıları ve Bitcoin balinaları bugün bunu farkında olarak veya olmayarak yapıyorlar ve gelecekte çok daha fazla piyasayı fiyat açısından ve piyasa oranları açısından domine edebilecek olduğuna inanılmakta. Yatırımcıların kısa süreli de olsa, orta ve uzun süreli de olsa yatırım yapmadan önce dikkat etmesi gereken en önemli konu hangi kripto para birimine yatırım yapmakla birlikte, ne kadar hedefleri olduğu ile ilgili.

Eğer kısa süre içerisinde kazanç elde etmek istiyor ama paranın tamamını riske atabilecek iseniz bir gün içerisinde en fazla değer kazanan kripto paraya da yatırım yapabilirsiniz, ama kaybetme riskiniz 1011. sırada olan altcoine yatırım yaparsanız çok daha fazla olabilir. Özellikle de yapacağınız kripto para birimi yatırımı tutarı yüksek ise daha büyük kayıplarla karşılaşmak mümkün.

Neden Bitcoin yatırımı diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor?

Bitcoin yatırımının diğerlerine göre çok daha fazla tercih ediliyor olmasının arkasında piyasayı domine etmesi ve ilk büyük ve 1. sıradaki kripto para birimi olması yatıyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve düşmesi altcoin fiyatlarını da yakından ve büyük oranda etkilediği için bu sebeple de yatırımcılar Bitcoin’i daha fazla tercih etmek zorunda kalıyorlar veya öyle yönlendirildiği için Bitcoin sahibi olarak piyasaya yatırımcı olarak giriş yapıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu